Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank zaoferuje klientom softposa. Santander wspólnie z Elavonem wprowadza terminal aplikacyjny

Wcześniej podobne rozwiązania zaoferowaly klientom m.in. PKO BP, Credit Agricole, Nest Bank czy Millennium

Santander poinformował o nowym produkcie dla przedsiębiorców – bank wprowadził do oferty terminal aplikacyjny. Dzięki apce można zamienić smartfon lub tablet w terminal płatniczy. Sprzęt musi posiadać system Android (wersja 8.0 lub wyższa), a także moduł NFC do łączności bezprzewodowej. Samą aplikację pobiera się ze sklepu Google Play.

Przeczytajcie także: Biedronka testuje usługę cashback

Po zainstalowaniu apki urządzenie mobilne działa jak tradycyjny terminal – sprzedawca wpisuje na nim kwotę, a kupujący przykłada kartę, smartfon albo zegarek z funkcją płatności. Oznaczać to może większą wygodę, ponieważ nie jest wymagane korzystanie z dodatkowego urządzenia. W efekcie spadają też koszty – użytkownik nie płaci za dzierżawę terminala czy PIN-pada. Przy umowie na dwa lata miesięczna opłata za korzystanie z terminala w aplikacji wynosi 9,99 zł. Natomiast przy umowie na trzy lata opłata spada do 7,99 zł miesięcznie.

Przeczytajcie także: Allegro rozszerza współpracę z Aion Bankiem

Santander współpracuje przy tym projekcie z firmą Elavon, która korzysta z rozwiązania polskiego startupu Softpos. Wcześniej na podobne partnerstwo zdecydowały się ING, BNP Paribas i Credit Agricole. Softoposy oferują też inne banki: Nest i Millennium współpracują w tym zakresie z PayTelem, z kolei PKO BP postawiło na współpracę z eService. Tym samym potwierdza się prognoza postawiona przez ekspertów podczas kwietniowego Cashless Breakfast: Rok 2022 będzie rokiem softposów.

Na koniec warto dodać, że wspomniany startup Softpos zyskał niedawno wielkiego partnera - ponad połowę udziałów w fintechu przejęła firma Worldline.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies