Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nest Bank też ma swojego softposa. Terminal aplikacyjny Nest POS to efekt współpracy z PayTelem

Przez pierwsze pięć miesięcy nie trzeba płacić za korzystanie z terminala aplikacyjnego od Nest Banku. Później miesięczny abonament kosztuje 5,99 zł

Nest Bank wprowadził do swojej oferty terminal aplikacyjny. Nest POS powstał we współpracy z firmą PayTel i już od dziś jest dostępny dla klientów firmowych Nest Banku.

Nest POS jest aplikacją typu softpos, dzięki której smartfon lub inne urządzenie z systemem Android i czytnikiem NFC może służyć jako terminal płatniczy i przyjmować zbliżeniowe płatności kartami czy urządzeniami mobilnymi (smartfon, smartwatch). Tak jak w przypadku tradycyjnych terminali, przy płatności powyżej 100 zł niezbędne jest podanie kodu PIN. Klient wpisuje go na ekranie telefonu sprzedawcy, na którym ze względów bezpieczeństwa cyfry wyświetlane są losowo, aby nikt postronny nie poznał kodu klienta.

Przeczytajcie także: Ponad 2,6 tys. softposów od ING

Aby zacząć korzystać z aplikacji Nest POS, klient banku powinien wypełnić specjalny wniosek w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Nest Banku. Następnie podpisuje elektronicznie umowę z PayTel, którą otrzymuje po rozmowie oraz weryfikacji z przedstawicielem firmy. Na koniec trzeba pobrać aplikację Nest POS z marketu Google Play i zainstalować ją na smartfonie, tablecie czy urządzeniu kurierskim.

Pierwsze pięć miesięcy korzystania z terminala aplikacyjnego od Nest Banku jest darmowe, później opłata wynosi 5,99 zł miesięcznie. Dodatkowo bank przygotował promocję, w ramach której przedsiębiorca może uzyskać 100 zł premii, jeśli w ciągu pierwszych trzech pełnych miesięcy osiągnie średnie obroty w aplikacji Nest POS powyżej 5 tys. zł.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadza LikePOS-a

Nest Bank dołącza tym samym do organizacji, które swoim działaniem potwierdzają prognozę postawioną przez ekspertów podczas kwietniowego Cashless Breakfast: Rok 2022 będzie rokiem softposów. Wystarczy przypomnieć, że oprócz PayTela swoje rozwiązania przedstawili także Fiserv, IT Card czy eService, a w trakcie prac nad udostępnieniem swojego spoftposa są Polskie ePłatności.

Technologię PayTela, oprócz Nest Banku, wykorzystuje także Millennium. PKO BP postawiło na współpracę z eService. A z kolei ING, Credit Agricole i BNP Paribas (przy współpracy z Elavonem) sięgnęły po rozwiązanie od polskiego fintechu Softpos.eu.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies