Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP wprowadza softposa. Oferuje klientom biznesowym terminal aplikacyjny przygotowany przez eService

Wprowadzeniem terminali aplikacyjnych do swojej oferty oprócz PKO BP pochwaliły się już też ING, Credit Agricole, Millennium i BNP Paribas

PKO BP poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty dla klientów biznesowych terminala aplikacyjnego LikePOS. To rozwiązanie, dzięki któremu po zawarciu umowy z bankiem i zainstalowaniu aplikacji przedsiębiorca może wykorzystywać swój smartfon czy tablet do przyjmowania płatności zbliżeniowych. Oprogramowanie można instalować na urządzeniach z systemem Android 8.1 lub wyższym, obsługujących komunikację NFC.

Przeczytajcie także: Terminal płatniczy od Revoluta

Dostawcą sofposa dla PKO jest eService. O tym, że spółka wprowadza takie rozwiązanie do swojej oferty, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl pod koniec czerwca. Terminal aplikacyjny powstał we współpracy z Visą, której technologia Visa Tap to Phone umożliwia przyjmowanie płatności o dowolnej wartości, także tych wymagających autoryzacji kodem PIN. LikePOS obsługuje transakcje realizowane za pomocą wszystkich popularnych metod płatności: zarówno zbliżeniowych kart płatniczych Visa oraz Mastercard, jak i ich wirtualnych nośników, czyli smartfonów, opasek czy zegarków. Narzędzie umożliwia też wysłanie potwierdzenia transakcji na adres mailowy użytkownika karty.

PKO BP zaznacza, że rozwiązanie może być szczególnie interesujące dla dostawców, kurierów czy taksówkarzy, ale także dla przedsiębiorców obsługujących niewielką liczbę klientów. Miesięczny koszt utrzymania aplikacji LikePOS dla firmy to 4,99 zł, a prowizja od transakcji pobierana jest podobnie jak w przypadku standardowych terminali. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na wybór softposa od PKO, może też skorzystać z dofinansowania w ramach programu Polska Bezgotówkowa. To oznacza, że firma nie płaci przez pierwszych 5 miesięcy za korzystanie z aplikacji do łącznej kwoty obrotu 42 tys. zł.

Przeczytajcie także: Softpos o Apple'a trafił na rynek

LikePOS od eService, dostępny w ofercie PKO BP, to kolejny terminal aplikacyjny, z którego korzystać mogą polscy klienci. Swoje rozwiązania oferują też m.in. Fiserv, Paytel, IT Card czy polski fintech Softpos.eu, z którego technologii korzystają takie banki jak ING, Credit Agricole czy BNP Paribas. Listę banków, proponujących klientom takie rozwiązanie, uzupełnia Millennium, którego partnerem jest PayTel. Rozwijająca się w szybkim tempie oferta terminali aplikacyjnych potwierdza tezę, którą sformułowali eksperci podczas wiosennego Cashless Breakfast: Rok 2022 można uznać za rok softposów.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies