Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
I jeszcze jeden softPOS na polskim rynku. Swoje rozwiązanie o nazwie LikePOS wprowadził eService

Nowy terminal aplikacyjny umożliwia przyjmowanie na smartfonach z systemem Android transakcji płatniczych o dowolnej wartości – także tych wymagających autoryzacji kodem PIN

Spółka eService poinformowała o wprowadzeniu na rynek softPOSa, dzięki któremu możliwe jest przyjmowanie płatności bezgotówkowych z pomocą smartfona. Rozwiązanie LikePOS przygotowano we współpracy z organizacją Visa i poddano testom m.in. na rynku czeskim. Stopniowo aplikacja będzie trafiać do kolejnych państw europejskich, w których działa eService a, jak informuje biuro prasowe spółki, od dziś dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych tym klientów z Polski.

Przeczytajcie także: Revolut oferuje nową kartę kolekcjonerską

Twórcy narzędzia podkreślają, że w odróżnieniu od wcześniej testowanych przez nich rozwiązań, LikePOS umożliwia obsługę transakcji płatniczych o dowolnej wartości – także tych wymagających autoryzacji za pomocą kodu PIN. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Visa Tap to Phone (TTP). Apka eService może być instalowane na różnych modelach smartfonów z Androidem w wersji 8.1 lub wyższej, wyposażonych w moduł zbliżeniowy NFC.

LikePOS obsługuje transakcje realizowane za pomocą wszystkich popularnych metod płatności: zarówno zbliżeniowych kart płatniczych Visa oraz Mastercard, jak i ich wirtualnych nośników, czyli smartfonów, opasek czy zegarków. Narzędzie umożliwia też wysłanie potwierdzenia transakcji na adres mailowy użytkownika karty.

Przeczytajcie także: Atlantic Money rzuca rękawicę Wise i Revolutowi

LikePOS od eService to kolejny już terminal aplikacyjny, jaki w ostatnim czasie trafił na polski rynek. Przypomnę, że swoje rozwiązania tego rodzaju oferują już m.in. Fiserv, Paytel, ITCARD czy kilka banków, w tym ING oraz Credit Agricole, które współpracują przy tym z polskim fintechem o nazwie Softpos. Część ekspertów uważa, że 2022 może okazać się rokiem terminali aplikacyjnych. Więcej na ten temat w tekście Oto pierwsze zdjęcia eTerminala od ING. Zdaniem ekspertów 2022 będzie rokiem takich rozwiązań.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies