Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Atlantic Money rzuca rękawicę Wise i Revolutowi. Obsługuje także płatności w złotych

Wywodząca się z Londynu firma zamierza zaistnieć na rynku przelewów międzynarodowych

Fintech Atlantic Money pochwalił się uzyskaniem licencji instytucji płatniczej, którą wydał Narodowy Bank Belgii. Z jej pomocą startup będzie mógł świadczyć usługi w państwach Unii Europejskiej, ale też np. w Norwegii. Firma początkowo chce wejść na rynki belgijski, niemiecki i austriacki, lecz docelowo zamierza dostarczyć swoje rozwiązanie klientom w pozostałych państwach członkowskich UE.

Przeczytajcie także: Za korzystanie z usług Curve trzeba będzie płacić więcej

Na temat Atlantic Money mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w marcu br. Po kilkunastu miesiącach prac z cienia wyłonił się wówczas startup założony przez byłych pracowników fintechu Robinhood. Firma planuje zaistnieć na rynku przelewów międzynarodowych i rzucić rękawicę Revolutowi czy Wise. Osiągnąć ma to zespół, którego członkowie wywodzą się z dobrze znanych fintechów.

Kluczem do sukcesu nowego biznesu ma być stała opłata transakcyjna: 3 funty. Wydaje się ona mało atrakcyjna przy mniejszych kwotach, ale firma liczy na klientów transferujących większe sumy. Powyżej 1 tys. funtów ta oferta jest ponoć bezkonkurencyjna. Wspomniana opłata obowiązuje przy transakcjach do 1 mln funtów. Ważne jest też to, że aplikacja będzie służyć tylko do transferowania środków. Prostota oznacza niższe koszty.

Przeczytajcie także: Revolut oferuje nową kartę kolekcjonerską

Fintech do tej pory pozyskał od inwestorów 4,5 mln dolarów. Niedawno firma udostępniła swoje rozwiązanie pierwszym klientom w Wielkiej Brytanii. Na razie uczestniczą oni w zamkniętych testach, ale w kolejnych miesiącach narzędzie ma się stać bardziej dostępne. Na koniec warto zaznaczyć, że przelewy obejmują 10 walut – wśród nich są m.in. funt, dolar, euro, ale też waluty z naszego regionu, w tym polski złoty.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies