Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności Klarna pojawią się w aplikacji Uber oraz Uber Eats

Na razie współpraca obu firm dotyczy trzech rynków: szwedzkiego, niemieckiego i amerykańskiego

Klarna poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Uber. Oferowane przez Klarnę płatności Pay Now pojawią się na platofrmie Uber i będzie można z nich korzystać do regulowania należności za przejazdy oraz posiłki w aplikacjach Uber oraz Uber Eats. Partnerstwo obowiązuje na razie na trzech rynkach: szwedzkim, niemieckim oraz amerykańskim.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadzi nowe zabezpieczenie logowania

W dwóch krajach (Szwecja i Niemcy) Klarna zaproponuje w ramach tej współpracy jeszcze jedno rozwiązanie: możliwość jednej, zbiorczej płatności za przejazdy czy dostawy w danym miesiącu. Nie będzie ona oprocentowana, a jej termin zostanie powiązany z czasem wpływu wynagrodzenia na konto. W efekcie klientowi ma być łatwiej zaplanować wydatki.

Przeczytajcie także: Uniqa ułatwi zdalne kupowanie polis

Informacja o tak dużym partnerze (Klarna podała, że w samym 2023 roku za pośrednictwem Ubera zrealizowano niemal 9,5 mld przejazdów), może przyciągnąć wzrok inwestorów. Kilka miesięcy temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że szwedzki fintech przygotowuje się do giełdowego debiutu. Szef Klarny, Sebastian Siemiątkowski, deklarował na początku roku, że najprawdopodobniej dojdzie do niego "wkrótce", czyli jeszcze w pierwszej połowie 2024 roku. Jedną z niewiadomych tej operacji pozostaje wycena firmy. W optymistycznym dla podmiotu scenariuszu może ona sięgnąć 30 mld dolarów.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies