Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
O nas

Cashless.pl to serwis o nowoczesnych technologiach w finansach. Naszą misją jest popularyzacja najnowszych rozwiązań technologicznych ułatwiających korzystanie z usług finansowych oraz obrotu bezgotówkowego. Znajdziecie tu ekskluzywne informacje, analizy, ciekawostki oraz poradniki m.in. na temat kart bankowych, aplikacji i płatności mobilnych, narzędzi ułatwiających zakupy w internecie, bezpieczeństwa instrumentów finansowych itp.

Treści zamieszczone na cashless.pl są dziełem doświadczonych dziennikarzy, pasjonatów technologii z wieloletnim stażem w prasie ekonomicznej oraz starannie wybranych współpracowników. To gwarancja, że nie znajdziecie tu komunikatów wypełnionych „piarowymi” sloganami. Stawiamy na wartościowe informacje i opinie napisane językiem zrozumiałym nie tylko dla geeków.

Nasi redaktorzy
Jacek Uryniuk
Redaktor naczelny

Ma kilkunastoletnie doświadczenie dziennikarskie. W latach 2010-2015 publikował w Dzienniku Gazecie Prawnej. Wcześniej pisał między innymi w Gazecie Giełdy Parkiet, Pulsie Biznesu, Gazecie Bankowej i miesięczniku Pieniądz. Specjalizuje się w tematyce związanej z kartami bankowymi, płatnościami mobilnymi, aplikacjami finansowymi na smartfony. Uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku przez Kapitułę VII Kongresu Gospodarki Elektronicznej w 2012 r. Laureat Nagrody Dziennikarskiej Związku Banków Polskich im. Mariana Krzaka w 2019 r. i 2013 r. W 2013 roku nominowany także do Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. W roku 2015 wyróżniony w konkursie na Dziennikarza Roku przez X Kongres Gospodarki Elektronicznej.

Pokaż wszystkie artykuły autora
Piotr Dziubak
Sekretarz redakcji

Od 2013 r. do 2015 r. dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej. Specjalizuje się w tematyce związanej z telekomunikacją, IT oraz rynkiem e-commerce i m-commerce. W latach 2009-2012 pełnił funkcję rzecznika prasowego Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wcześniej był dziennikarzem Gazety Giełdy Parkiet. W latach 1997-2008 pracował dla Kancelarii Sejmu RP jako specjalista do spraw analiz i informacji oraz redaktor Biura Komisji Sejmowych i Biura Informacyjnego Sejmu RP. Pierwsze kroki na ścieżce zawodowej stawiał w świecie finansów. W latach 1994-1996 był specjalistą ds. rynku pierwotnego w Biurze Maklerskim PBK. Z wykształcenia jest dziennikarzem. Ukończył Uniwersytet Warszawski na Wydziale Politologii i Nauk Społecznych Instytutu Dziennikarstwa.

Pokaż wszystkie artykuły autora
Ida Krzemińska-Albrycht
Redaktor ds. projektów specjalnych

Ida Krzemińska-Albrycht przez ostatnie dwa lata była redaktor naczelną Miesięcznika Ubezpieczeniowego. Wcześniej pełniła rolę sekretarza redakcji tego magazynu oraz była starszą redaktor w Dzienniku Ubezpieczeniowym. Przed przyjściem do branży ubezpieczeniowej, w latach 2011-2013 pracowała jako redaktor w serwisie eKorekta24. Ukończyła studia magisterskie na kierunkach filologia romańska oraz filologia polska na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również studium podyplomowe „Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie w aspekcie ubezpieczeniowym” w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Pokaż wszystkie artykuły autora
Maciej Sikorski
Dziennikarz

Dziennikarz technologiczny. Z mediami związany od ponad dekady. Przez kilka lat pisał dla AntyWeb. Publikował m.in. w ITwiz i My Company Polska. Z wykształcenia rosjoznawca.

Pokaż wszystkie artykuły autora
Tomasz Krzyżanowski
Redaktor serwisu anglojęzycznego

Tomasz Krzyżanowski, rocznik 1974. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Przez siedem lat pracował jako tłumacz w agencji Reuters, potem jako wolny strzelec współpracował (lub współpracuje nadal) m.in. z Wall Street Journal Polska, Dziennikiem Gazetą Prawną, Onetem i Rzeczpospolitą. Tłumaczył lub współtłumaczył m.in. takie książki jak „Era zawirowań” (autobiografia Alana Greenspana) i „Doktryna szoku” Naomi Klein. Ojciec 19-letniej Olgi. Prywatnie miłośnik kotów, anglosaskich kryminałów i kucharz-amator. Ze wszystkich przepisów na długowieczność najbardziej podoba mu się ten Winstona Churchilla: "No sports".

Pokaż wszystkie artykuły autora
Sebastian Malarz
Autor raportów

Od prawie 20 lat związany zawodowo z kartami płatniczymi i bankomatami, prowadzi portal z wykazem bankomatów karty.pl. Prywatnie wielki entuzjasta plastikowego pieniądza, a także kolekcjoner kart płatniczych, które od lat gromadzi jako klient banków w kraju i za granicą. Choć z wykształcenia jest informatykiem-programistą, uwielbia spędzać wolny czas jako foodie, starając się łączyć ciekawe wyjazdy z dobrym, lokalnym jedzeniem.

Pokaż wszystkie artykuły autora

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies