Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
O nas

Cashless.pl to serwis o nowoczesnych technologiach w finansach. Naszą misją jest popularyzacja najnowszych rozwiązań technologicznych ułatwiających korzystanie z usług finansowych oraz obrotu bezgotówkowego. Znajdziecie tu ekskluzywne informacje, analizy, ciekawostki oraz poradniki m.in. na temat kart bankowych, aplikacji i płatności mobilnych, narzędzi ułatwiających zakupy w internecie, bezpieczeństwa instrumentów finansowych itp.

Treści zamieszczone na cashless.pl są dziełem doświadczonych dziennikarzy, pasjonatów technologii z wieloletnim stażem w prasie ekonomicznej oraz starannie wybranych współpracowników. To gwarancja, że nie znajdziecie tu komunikatów wypełnionych „piarowymi” sloganami. Stawiamy na wartościowe informacje i opinie napisane językiem zrozumiałym nie tylko dla geeków.

Nasi redaktorzy
Jacek Uryniuk
Redaktor naczelny

Ma kilkunastoletnie doświadczenie dziennikarskie. W latach 2010-2015 publikował w Dzienniku Gazecie Prawnej. Wcześniej pisał między innymi w Gazecie Giełdy Parkiet, Pulsie Biznesu, Gazecie Bankowej i miesięczniku Pieniądz. Specjalizuje się w tematyce związanej z kartami bankowymi, płatnościami mobilnymi, aplikacjami finansowymi na smartfony. Uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku przez Kapitułę VII Kongresu Gospodarki Elektronicznej w 2012 r. Laureat Nagrody Dziennikarskiej Związku Banków Polskich im. Mariana Krzaka w 2019 r. i 2013 r. W 2013 roku nominowany także do Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. W roku 2015 wyróżniony w konkursie na Dziennikarza Roku przez X Kongres Gospodarki Elektronicznej.

Pokaż wszystkie artykuły autora
Piotr Dziubak
Sekretarz redakcji

Od 2013 r. do 2015 r. dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej. Specjalizuje się w tematyce związanej z telekomunikacją, IT oraz rynkiem e-commerce i m-commerce. W latach 2009-2012 pełnił funkcję rzecznika prasowego Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wcześniej był dziennikarzem Gazety Giełdy Parkiet. W latach 1997-2008 pracował dla Kancelarii Sejmu RP jako specjalista do spraw analiz i informacji oraz redaktor Biura Komisji Sejmowych i Biura Informacyjnego Sejmu RP. Pierwsze kroki na ścieżce zawodowej stawiał w świecie finansów. W latach 1994-1996 był specjalistą ds. rynku pierwotnego w Biurze Maklerskim PBK. Z wykształcenia jest dziennikarzem. Ukończył Uniwersytet Warszawski na Wydziale Politologii i Nauk Społecznych Instytutu Dziennikarstwa.

Pokaż wszystkie artykuły autora
Ida Krzemińska-Albrycht
Redaktor ds. projektów specjalnych

Ida Krzemińska-Albrycht przez ostatnie dwa lata była redaktor naczelną Miesięcznika Ubezpieczeniowego. Wcześniej pełniła rolę sekretarza redakcji tego magazynu oraz była starszą redaktor w Dzienniku Ubezpieczeniowym. Przed przyjściem do branży ubezpieczeniowej, w latach 2011-2013 pracowała jako redaktor w serwisie eKorekta24. Ukończyła studia magisterskie na kierunkach filologia romańska oraz filologia polska na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również studium podyplomowe „Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie w aspekcie ubezpieczeniowym” w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Pokaż wszystkie artykuły autora
Maciej Sikorski
Dziennikarz

Dziennikarz technologiczny. Z mediami związany od ponad dekady. Przez kilka lat pisał dla AntyWeb. Publikował m.in. w ITwiz i My Company Polska. Z wykształcenia rosjoznawca.

Pokaż wszystkie artykuły autora
Tomasz Krzyżanowski
Redaktor serwisu anglojęzycznego

Tomasz Krzyżanowski, rocznik 1974. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Przez siedem lat pracował jako tłumacz w agencji Reuters, potem jako wolny strzelec współpracował (lub współpracuje nadal) m.in. z Wall Street Journal Polska, Dziennikiem Gazetą Prawną, Onetem i Rzeczpospolitą. Tłumaczył lub współtłumaczył m.in. takie książki jak „Era zawirowań” (autobiografia Alana Greenspana) i „Doktryna szoku” Naomi Klein. Ojciec 19-letniej Olgi. Prywatnie miłośnik kotów, anglosaskich kryminałów i kucharz-amator. Ze wszystkich przepisów na długowieczność najbardziej podoba mu się ten Winstona Churchilla: "No sports".

Pokaż wszystkie artykuły autora
Sebastian Malarz
Autor raportów

Od prawie 20 lat związany zawodowo z kartami płatniczymi i bankomatami, prowadzi portal z wykazem bankomatów karty.pl. Prywatnie wielki entuzjasta plastikowego pieniądza, a także kolekcjoner kart płatniczych, które od lat gromadzi jako klient banków w kraju i za granicą. Choć z wykształcenia jest informatykiem-programistą, uwielbia spędzać wolny czas jako foodie, starając się łączyć ciekawe wyjazdy z dobrym, lokalnym jedzeniem.

Pokaż wszystkie artykuły autora

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies