Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uniqa ułatwi zdalne kupowanie polis. Klienci potwierdzą tożsamość za pomocą usługi mojeID

Dostarczana przez KIR usługa mojeID umożliwia potwierdzanie tożsamości poprzez logowanie do bankowości elektronicznej

Klienci Uniqi, podczas składania wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia, będą mogli potwierdzić swoją tożsamość za pomocą usługi mojeID. Nowa metoda weryfikacji ma ułatwić użytkownikom proces zakupu przy zachowaniu bezpieczeństwa danych.

Przeczytajcie także: Już trzy banki w sektorowym systemie biometrii behawioralnej

Usługę mojeID dostarcza KIR. Do weryfikacji tożsamości wykorzystywana jest bankowość elektroniczna. Na stronie internetowej użytkownik wybiera swój bank i loguje się do bankowości elektronicznej, w której wyraża zgodę na przekazanie niezbędnych danych. Następnie jest automatycznie przekierowywany na stronę dostawcy, aby dokończyć rozpoczęty proces podpisywania umowy, tyle że jego tożsamość jest już uwierzytelniona. Co istotne, bank nie zna aktywności klienta poza swoim serwisem transakcyjnym, a administrator zewnętrznego portalu nie zna danych logowania na rachunek bankowy swojego klienta.

Przeczytajcie także: BIK wprowadza nową usługę: Ostrzeżenia

mojeID funkcjonuje od 2019 r. i aktualnie jest dostępne dla ponad 22 mln użytkowników bankowości elektronicznej – klientów 11 banków komercyjnych (PKO BP i Inteligo, Pekao, ING, mBank, Santander, Millennium, BNP Paribas, Alior, Credit Agricole, VeloBank, BOŚ ), ponad 500 banków spółdzielczych zrzeszonych i współpracujących z BPS i SGB, Banku Spółdzielczego w Brodnicy oraz SKOK Stefczyka. MojeID umożliwia dostęp zarówno do usług świadczonych przez administrację publiczną, jak i firmy z różnych sektorów gospodarki, m.in. ubezpieczeń, telekomunikacji, usług finansowych, ochrony zdrowia, energetyki, gier losowych czy rynku nieruchomości.

Jeżeli chodzi o sektor ubezpieczeniowy, z systeu mojeID w różnym zakresie mogą korzystać klienci, oprócz Uniqi, takich firm jak: Nationale-Nederlanden, PKO Ubezpieczenia, Open Life, PZU, Aegon, Generali, Allianz, Warta, Ergo Hestia czy Inter Ubezpieczenia.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies