Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klarna szykuje się do debiutu giełdowego w USA. I rusza tam z usługą subskrypcyjną

Do pierwszej oferty publicznej Klarny w Stanach Zjednoczonych ma dojść "wkrótce"

Działająca na rynku płatności odroczonych Klarna poinformowała o uruchomieniu usługi subskrypcyjnej. Rozwiązanie o nazwie Klarna Plus zostało wdrożone na rynku amerykańskim w partnerstwie z podmiotem WebBank. Miesięcznie klient zapłaci za nie niespełna 8 dolarów.

Przeczytajcie także: Koniec Amazon Insurance Store

Klarna Plus to narzędzie dostępne bezpośrednio w aplikacji firmy. Użytkownicy mogą liczyć m.in. na podwójne punkty przyznawane za zakupy w ramach programu lojalnościowego, a także specjalne oferty i rabaty w sklepach współpracujących z Klarną (do 30 dolarów miesięcznie). Firma informuje też o braku opłat za wybrane usługi udostępniane już wcześniej przez szwedzki fintech. Podmiot deklaruje też, że rozwiązanie będzie uzupełniane o kolejne bonusy.

Doniesienia o uruchomieniu nowej usługi zbiegły się w czasie z informacjami na temat giełdowego debiutu Klarny. W wywiadzie udzielonym Bloombergowi szef fintechu, Sebastian Siemiątkowski, zadeklarował, że najprawdopodobniej dojdzie do niego wkrótce. Menedżer nie podał konkretnej daty, ale potwierdzają się listopadowe informacje o debiucie jeszcze w pierwszej połowie 2024 roku.

Przeczytajcie także: Idą zmiany w programie Allegro Smart

Zagadką pozostaje wciąż, na którym rynku pojawi się Klarna. Jesienią mowa była o Londynie, ale teraz wskazuje się na Nowy Jork. Przemawiać za tą lokalizacją ma silna pozycja Klarny w USA: do tej pory z jej usług miało w tym kraju skorzystać 37 mln klientów. Kolejne wątpliwości dotyczą wyceny podmiotu – może ona wynieść 15 mld dolarów, ale mowa jest też nawet o 30 mld dolarów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies