Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Współpraca Fiserv i Novitusa. Terminal PolCard zintegrowany z bileterką

Bileterka to urządzenie przeznaczone do sprzedaży biletów np. w autobusach PKS

Firma Fiserv, właściciel marki PolCard, poinformowała o nawiązaniu współpracy z producentem kas fiskalnych Novitus. Jej efektem jest możliwość zintegrowania terminala płatniczego PolCard z tzw. bileterką (w nomenklaturze Novitusa nazywaną Billeterką), czyli urządzeniem do sprzedaży biletów w autobusach międzymiastowych, np. w PKS-ach.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadzi nowe zabezpieczenie logowania

Bileterka Novitusa to kasa fiskalna, która pozwala na sprzedaż różnego rodzaju biletów, w tym okresowych, umożliwia tworzenie cennika, zarządzanie zamówieniami czy tworzenie zestawień sprzedaży np. dla urzędów marszałkowskich. Po połączeniu z oddzielnym urządzeniem, czyli terminalem płatniczym PolCardu, pozwala na przyjmowanie płatności za bilety kartami czy smartfonami za pomocą Apple Pay czy Google Pay.

– Razem z Novitus opracowaliśmy rozwiązanie przyspieszające proces obsługi pasażera w PKS-ach. Zależało nam na stworzeniu takiego narzędzia, które usprawni zarządzanie procesem sprzedaży biletów oraz ułatwi podróżowanie pasażerom , szczególnie tym, którzy z różnych przyczyn nie korzystają z transportu indywidualnego – mówi Sławomir Mroczek, menadżer ds. strategii i rozwoju w Fiserv Polska.

Przeczytajcie także: Włamanie do systemu płatnego parkowania w Szczecinie

Bileterka Novitusa, zintegrowana z terminalem płatniczym PolCardu, to drugie urządzenie tego typu, jakie ostatnio znalazło się na rynku. Niedawno w serwisie cashless.pl pisaliśmy o innym rozwiązaniu wprowadzonym przez firmę Posnet. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies