Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe rozwiązanie dla firm transportowych: kasa fiskalna, terminal płatniczy oraz bileterka w jednym urządzeniu

Oparte o terminal Pax A920Pro rozwiązanie powstało przy współpracy firm Teroplan, Posnet oraz Planet Pay

Biuro prasowe firmy ITCARD, do której należy spółka Planet Pay, informuje o nowym ciekawym wdrożeniu dla firm transportowych obsługujących np. połączenia autobusowe pomiędzy miejscowościami. Mowa o bileterce (urządzenie do sprzedaży biletów), zintegrowanej z terminalem płatniczym oraz wirtualną kasą fiskalną.

Przeczytajcie także: Widać zmiany na rynku bankomatów w Polsce

Rozwiązanie oparto o terminal płatniczy Pax A920Pro z systemem operacyjnym Android. Zainstalowano na nim oprogramowanie do sprzedaży biletów stworzone przez specjalizującą się w tym firmę Teroplan, aplikację do przyjmowania płatności bezgotówkowych dostarczone przez Planet Pay oraz wirtualną kasą fiskalną Posnet. – Dzięki swym kompaktowym wymiarom i niewielkiej wadze oraz akcesoriom do montażu, instalacja urządzenia możliwa jest w każdym pojeździe, a także w dowolnym punkcie sprzedaży biletów – mówi Piotr Bożek, wiceprezes Teroplan.

Wdrożenie, którym chwali się ITCARD, ma związek ze zmieniającymi się przepisami dotyczącymi kas fiskalnych. Od początku tego roku producenci nie mogą wprowadzać na rynek tzw. offline'owych kas fiskalnych. Nie oznacza to jednak, że wszystkie firmy są zmuszone do kupowania nowych, drogich urządzeń. Branża transportowa jest w tej szczęśliwej sytuacji, że jest na liście tych, w których można stosować tzw. wirtualne kasy fiskalne, a więc aplikacje instalowane np. na smartfonach albo takich terminalach jak opisywane tu urządzenie Pax.

Przeczytajcie także: Będzie nowy game changer na rynku usług płatniczych

–To kolejny realizowany przez nas projekt pokazujący jaki potencjał niesie zastosowanie terminali androidowych i połączenie kilku usług w ramach jednego urządzenia. Współpraca z Teroplan i Posnet pozwoliła nam stworzyć kompleksowe narzędzie, które nie tylko spełnia aktualne przepisy dotyczące fiskalizacji, ale także ułatwia codzienną pracę przedsiębiorców z branży transportowej, zapewniając im oszczędność czasu i zasobów – mówi Bartosz Borowski, wiceprezes Planet Pay.

Firma Planet Pay już wcześniej wprowadziła do swojej oferty terminale oparte na systemie Android. Mowa m.in. o urządzeniach Ingenico, przeznaczonych dla branży gastronomicznej. Więcej na ten temat w tekście Nowy terminal z Androidem od Ingenico w ofercie ITCARD.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies