Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za korzystanie z usług Curve trzeba będzie płacić więcej. Fintech wprowadza nowe limity na bezpłatne transakcje

Fintech wprowadza też płatną taryfę Curve X, w której zachowuje bodajże wszystkie dotychczas oferowane udogodnienia

"Nadciąga burza gospodarcza i musieliśmy ponownie przyjrzeć się, jak cenimy Curve. Zmieniliśmy nasze plany taryfowe, abyśmy mogli dostarczać więcej tego, co jest dla Ciebie ważne w przyszłości" – napisał do swoich klientów Curve i zapowiedział wprowadzenie nowych opłat lub ograniczeń w swojej aplikacji.

Przeczytajcie także: Revolut oferuje nową kartę kolekcjonerską

I tak, klienci, z podstawowym darmowym planem taryfowym do niedawna bez dodatkowych kosztów mogli wypłacać z bankomatów do 200 euro miesięcznie, a ich transakcje bezgotówkowe były przewalutowywane po kursach międzybankowych do 500 euro miesięcznie. Powyżej tej kwoty Curve pobierał 2-proc. prowizję. Fintech wprawdzie zachowuje dotychczasowy kwotowy limit wypłat z bankomatów, ale ogranicza liczbę użytkowanych kart do dwóch. Z usługi "go back in time" (cofnięcie płatności w czasie i przeniesienie jej na inną kartę) będzie można za darmo skorzystać trzykrotnie w ciągu miesiąca do 30 dni od transakcji. W aplikacji będzie można ustawić też tylko jedną regułę (np. jeśli na karcie "x" nie ma pieniędzy, zapłać kartą "y").

Przeczytajcie także: Niewiele firm w Polsce wspiera osoby LGBT+

Jednocześnie fintech wprowadza płatną taryfę Curve X, w której zachowuje bodajże wszystkie dotychczas oferowane udogodnienia. W aplikacji można dodać pięć kart. Bez ograniczeń można korzystać z usługi z "go back in time" w ciągu 60 dni od transakcji, a także dodać do pięciu reguł. Klienci, którzy wybiorą Curve X, mogą też liczyć na 2 tys. euro miesięcznego limitu przewalutowań po kursie międzybankowym oraz 200 euro darmowych wypłat z zagranicznych bankomatów. Za Curve X trzeba zapłacić 4,99 euro, chociaż Curve kusi promocją, w ramach której taka subskrypcja kosztuje obecnie 1,99 euro. W planach Black i Metal limity są wyższe lub zniesione, a klient ma do dyspozycji dodatkowe usługi, np. ubezpieczenia podróżne.

Warto dodać, że np. limity dotyczące bezprowizyjnych przewalutowań czy liczby kart obsługiwanych w aplikacji mogą się różnić, w zależności od daty rozpoczęcia świadczenia usługi. W mojej aplikacji odnalazłem na przykład informację, że nadal mogę dodać do niej dowolną liczbę kart, chociaż korzystam z darmowej taryfy podstawowej. Jednak swoją przygodę z Curve rozpoczynałem na długo przed tym, gdy stała się ona popularna w Polsce.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: FINTECHY, CURVE

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies