Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa w kilka minut zamienia telefony w terminale płatnicze. Poznajcie Tap To Phone

Rozwiązanie jest już dostępne w 15 krajach na kilku kontynentach

Po kilku kwartałach testów Visa zaprezentowała rozwiązanie Tap To Phone, które umożliwia przyjmowanie płatności cyfrowych z pomocą smartfona lub tableta z Androidem i anteną NFC. Usługa jest skierowana w pierwszej kolejności do mniejszych firm, zwłaszcza tych na rynkach wschodzących. Jeżeli tradycyjne terminale płatnicze są poza ich zasięgiem, mogą bez większego trudu zdecydować się na softPOS, czyli terminal w aplikacji mobilnej.

Przeczytajcie także: TransferGo z przelewami bezpośrednio na kartę odbiorcy

Visa tłumaczy, że cały proces wdrażania nowego rozwiązania sprowadza się do ściągnięcia odpowiedniej aplikacji przez sprzedawcę czy usługodawcę. Konieczne będą jeszcze rejestracja oraz wybór banku, a kilka minut później można już przyjmować płatności cyfrowe – wystarczy, że klient dotknie kartą, telefonem czy smartwatchem z płatnościami mobilnymi smartfona z apką. Użytkownik nie musi korzystać z żadnego dodatkowego sprzętu.

Funkcja Visa Tap to Phone na razie jest dostępna na 15 rynkach, wśród nich wymienia się Białoruś, Rosję, Peru, RPA i Malezję. Uruchomienie usługi planowane jest także w Brazylii, Wielkiej Brytanii oraz w USA. Visa zachęca do udziału w projekcie nie tylko drobnych przedsiębiorców, ale też np. agentów rozliczeniowych, którzy mogą stać się partnerem przedsięwzięcia. Z myślą o nich przygotowano program Ready for Tap to Phone. Jego uczestnicy mogą uzyskać szybką certyfikację organizacji.

Przeczytajcie także: Visa uruchamia program "Słowacja płaci kartą"

Tymczasem na rynku mnożą się rozwiązania typu Soft POS. W Polsce testy takich projektów prowadzą w tym momencie m.in. First Data, eServices, brytyjski fintech Phos oraz polski Payarto, który współpracuje w tym obszarze z firmą Worldline działającą w Polsce za pośrednictwem marki SIX Payment Services. Niedawno własnego Soft POS-a uruchomiła także grecka spółka Viva Wallet, która zadebiutowała na polskim rynku kilka miesięcy temu z ofertą terminali i internetowej bramki płatniczej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies