Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będzie czwarty soft POS na polskim rynku. Przy współpracy z Mastercardem rozwiązanie chce wdrożyć brytyjski fintech Phos

Obie firmy ogłosiły dziś rozszerzenie współpracy, która ma zaowocować wprowadzeniem terminali aplikacyjnych na 12 rynkach, w tym w Polsce

Brytyjski fintech Phos ogłosił dziś rozszerzenie nawiązanej kilka miesięcy temu współpracy z organizacją Mastercard. W jej wyniku 12 tys. małych i średnich firm z 12 krajów Europy, w tym z Polski, ma zyskać możliwość korzystania z terminala aplikacyjnego typu soft POS. Rozwiązanie od marca było testowane w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rumunii i Bułgarii. W kolejnej fazie wdrożenia wezmą udział, oprócz polskich także firmy m.in. z Włoch, Francji, Portugalii czy Hiszpanii.

Przeczytajcie także: SoftPOS Payarto już gotowy

Phos oferuje terminal płatniczy umożliwiający akceptację płatności zbliżeniowych kartami lub systemami mobilnymi typu Apple Pay czy Google Pay. Rozwiązanie w postaci aplikacji może zostać zainstalowane na smartfonie z systemem operacyjnym Android i dysponującym modułem NFC (komunikacja zbliżeniowa). Phos przy wdrażaniu swojego soft POS-a współpracuje z firmą Paynetics, która posiada licencję instytucji pieniądze elektronicznego wydaną w Bułgarii.

Phos, jeśli znajdzie się na polskim rynku, będzie tu już czwartym tego typu rozwiązaniem. Przypomnę, że pierwszym soft POS-em w Polsce była aplikacja testowana przez Polskie ePłatności wspólnie z Mastercardem i kanadyjskim Mobeewave. To startup, który niedawno został przejęty przez Apple. Później swoje rozwiązanie w tym obszarze wprowadziła firma First Data Polska wspólnie z Samsungiem, Visą i Paycore. Wreszcie niedawno o przygotowaniu własnego soft POS-a poinformowali przedstawiciele polskiego fintechu Payarto.

Przeczytajcie także: First Data Polska wprowadzi terminal aplikacyjny

Co ciekawe wczoraj o wdrożeniu innego soft POS-a informował hiszpański bank BBVA. W tym wypadku aplikacja o nazwie PhonePOS powstała przy współpracy z niemieckim fintechem Rubean i pozwala na akceptację płatności kartami Mastercard i Visa. Anonsowane przez BBVA wdrożenie testowe obejmie początkowo 200 przedsiębiorców, którzy będą mogli przyjmować płatności bezgotówkowe bezpośrednio na swoich smartfonach.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies