Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
SoftPos Payarto gotowy. Spółka pokaże go na najbliższym wydarzeniu Impact. A Wy możecie zobaczyć już dziś

SoftPos Payarto jest już przygotowany, aby przyjmować płatności z PIN-em

Gdy w kwietniu serwis cashless.pl doniósł o tym, że osoby kojarzone z firmą Payarto utworzyły spółkę Softpos i pracują nad własnym rozwiązaniem typu SoftPOS, członek zarządu Payarto Grzegorz Nowakowski komentując te doniesienia stwierdził tylko: nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Dziś wiadomo już jednak, że nowy SoftPOS jest gotowy. Zostanie zaprezentowany podczas zbliżającego się wydarzenia Impact fintech’19. A Wy już dziś możecie zobaczyć, jak nowy terminal aplikacyjny wygląda i dowiedzieć się, czym się charakteryzuje.

SoftPOS to terminal aplikacyjny, czyli oprogramowanie, które można zainstalować na smartfonie i zamienić go w terminal płatniczy do akceptacji transakcji zbliżeniowych realizowanych plastikowymi kartami bezstykowymi i systemami mobilnymi, takimi jak np. Apple Pay i Google Pay. Z informacji udostępnionych serwisowi cashless.pl przez Payarto wynika, że SoftPos autorstwa tej firmy działa na wszystkich standardowych urządzeniach z systemem Android od wersji 8.0 w zwyż, z kartą SIM, dostępem do internetu i modułem NFC (antena do komunikacji zbliżeniowej).

Przeczytajcie także: Będzie trzeci SoftPOS na polskim rynku

Oznacza to, że w przeciwieństwie do niektórych terminali aplikacyjnych już dostępnych na rynku, ten od Payarto można zainstalować na spełniającym wymagania smartfonie dowolnego producenta. Dzięki temu dostawca terminala nie zmusza akceptanta, np. właściciela punktu usługowego czy sklepu, do zmiany obecnie używanego telefonu.

Ponadto SoftPos Payarto umożliwia przyjmowanie płatności o wartości do kwoty, która nie wymaga autoryzacji PIN-em. Pozwala też na akceptację transakcji na wyższe kwoty, jeśli są realizowane za pomocą cyfrowych portfeli takich jak Apple Pay czy Google Pay, które umożliwiają autoryzację płatności na urządzeniu osoby płacącej. Przedstawiciele Payarto deklarują też, że w podobny sposób będzie można w niedalekiej przyszłości akceptować płatności zbliżeniowym Blikiem.

Twórcy nowego SoftPosa zapewniają ponadto, że ich rozwiązanie jest kompletne i przygotowane do wdrożenia przez zainteresowane tym banki czy operatorów terminali. Jest też przygotowane do tego, aby akceptować płatności autoryzowane PIN-em na urządzeniu sprzedawcy. Przypomnę, że na razie nie jest to możliwe ze względu na brak odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Prace nad nimi dopiero trwają.

Przeczytajcie także: Nowy SoftPOS na targach w Berlinie

Z informacji udostępnionych przez Payarto wynika, że ich nowy SoftPos przeszedł audyt bezpieczeństwa oraz certyfikację funkcjonalną, przeprowadzone przez niezależne laboratoria akceptowane przez Mastercarda i Visę. Aktualnie spółka prowadzi zaawansowane rozmowy na temat integracji i pilotażu rozwiązania na rynku polskim oraz wybranych rynkach zagranicznych.

SoftPos Payarto to trzecie rozwiązanie tego typu testowane w Polsce. Wcześniej SoftPOS-a przygotowanego wspólnie z kanadyjskim stratupem Mobeewave wprowadziły na rynek Polskie ePłatności. Natomiast podczas niedawnych berlińskich targów elektroniki IFA tego rodzaju rozwiązanie zaprezentowały wspólnie firmy First Data Polska oraz Samsung.

Jak już wspomniałem, SoftPosa Payarto będzie można zobaczyć i przetestować podczas zbliżającego się wydarzenia Impact fintech’19, które już w najbliższą środę rozpocznie się w Katowicach. Cashless jest partnerem medialnym tego wydarzenia. Więcej na jego temat możecie przeczytać tutaj. Przypomnę, że w trakcie Impact fintech’19 odbędzie się premiera przygotowywanego przez cashless.pl raportu, pt. "Bankowość Mobilna i Płatności Mobilne w Polsce w 2019 r.". Jeżeli wybieracie się do Katowic, nie zapomnijcie przyjść na naszą prezentację, która odbędzie się 4 grudnia.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies