Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy Soft POS na berlińskich targach IFA. Rozwiązanie powstało przy współpracy First Daty, Samsunga i Visy

Pilotażowo projekt ma wystartować w Polsce jeszcze przed końcem tego roku

First Data (spółka należąca do Fiserv), Visa oraz Samsung Electronics zaprezentują podczas zaczynających się dziś w Berlinie targów technologicznych IFA najnowsze rozwiązanie Soft POS (Software Point of Sale) – terminal płatniczy w aplikacji. Umożliwia on przyjmowanie zbliżeniowych płatności na smartfonie lub tablecie Samsunga, w taki sam sposób jak na tradycyjnym terminalu i nie wymaga żadnego dodatkowego urządzenia do autoryzacji transakcji.

Przeczytajcie także: PSD II komplikuje przyszłość Soft POS-a

Według zapowiedzi Samsunga pilotaż nowego Soft POS-a wystartuje nad Wisłą przed końcem 2019 r. Polska będzie jednym z pierwszych krajów testujących to rozwiązanie. W kolejnym etapie trafi ono na rynki w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i APAC (kraje Azji i Pacyfiku). Podział zadań w tej nowej koalicji oferującej Soft POS-a jest jasny – Visa zapewnia technologię przetwarzania płatności zbliżeniowych, Fiserv umożliwia transakcję w aplikacji mobilnej, a koreański koncern daje platformę Samsung Knox, która ma zagwarantować bezpieczeństwo sprzętu i oprogramowania oraz dostarczy smartfony i tablety; wykorzystane jest też oprogramowanie firmy PayCore (wcześniej nazywała się Cardtek).

– Wprowadzenie tego rodzaju rozwiązania jest możliwe wyłącznie w kraju, w którym płatności zbliżeniowe cieszą się dużą popularnością, a Polska znajduje się pod tym względem w światowej czołówce. Wprowadzenie tej technologii w Polsce pomoże nam szybko zwiększyć poziom akceptacji płatności kartą i płatności cyfrowych, nawet wśród mikroprzedsiębiorców, z których wciąż duża część przyjmuje wyłącznie gotówkę – stwierdziła cytowana w komunikacie prasowym Katarzyna Zubrzycka, odpowiedzialna w Visie za relacje z agentami rozliczeniowymi oraz za rozwój akceptacji kart w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Przeczytajcie także: Soft POS na rok za darmo i Samsung Galaxy S7 za złotówkę

Przypomnę, że na polskim rynku Soft POS-a testowały przez kilka miesięcy Polskie ePłatności wspólnie z kanadyjską firmą Mobeewave i Mastercardem. W sierpniu firma wprowadziła ten terminal aplikacyjny do sprzedaży. Z nieoficjalnych informacji wynika, że własnego Soft POS-a przygotowuje też polski fintech Payarto.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies