Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING uruchomił serwis ułatwiający opłacanie rachunków. Jest dostępny dla klientów wszystkich banków

Nowe rozwiązanie oferowane przez ING nosi nazwę Moje Usługi i pozwala na zarządzanie w jednym miejscu wszystkimi stałymi opłatami

ING Bank Śląski poinformował o uruchomieniu serwisu ułatwiającego opłacanie rachunków. Moje Usługi to rozwiązanie automatycznie grupujące cykliczne płatności w jednym miejscu, co ma ułatwić ich monitorowanie i zarządzanie nimi. ING podkreśla, że to pierwszy taki serwis w Polsce, z którego mogą korzystać klienci wszystkich banków w kraju.

Przeczytajcie także: ING na stałe rezygnuje z opłaty za kartę Mastercard w telefonie

Serwis jest zintegrowany z należącą do ING bramką płatniczą imoje, co pozwala klientom opłacać swoje zobowiązania kartą, Blikiem lub szybkim przelewem. Użytkownik sam decyduje, którymi rachunkami i fakturami chce zarządzać poprzez serwis. Mogą to być np. rachunki za prąd, gaz, telefon czy czynsz, ale także opłaty za przedszkole, szkołę, czy zajęcia dodatkowe dla dzieci. Terminy i kwoty do zapłaty są widoczne na jednym ekranie, system również przypomina o nadchodzących płatnościach.

Według informacji banku serwis w automatyczny sposób pobiera dane do płatności. Może to robić na kilka sposobów. Po pierwsze – dzięki połączeniu z eBOKiem, kiedy klient jednorazowo poda login i hasło, a jego opłaty za prąd, gaz czy telefon automatycznie pojawią się w aplikacji. Po drugie – poprzez przesyłanie wiadomości mailowych zawierających informacje o płatnościach, wystarczy, że w treści wiadomości zawarte są takie dane jak numer konta, kwota oraz termin wniesienia opłaty. Po trzecie – dzięki samodzielnemu połączeniu serwisu ze skrzynką mailową, które pozwala systemowi Moje Usługi na wyszukanie maila z płatnością bezpośrednio w skrzynce użytkownika. Po czwarte – poprzez dodanie płatności cyklicznej do dowolnego odbiorcy, np. właściciela wynajmowanego mieszkania czy administracji budynku.

Przeczytajcie także: Program Visa Oferty w bankowości internetowej ING

Z informacji umieszczonej na stronie internetowej Moje Usługi wynika, że opłata za wykonanie płatności wynosi maksymalnie 0,89 zł i żadnych innych serwis nie pobiera. Dostawcą technologii jest startup BillTech. Natomiast operatorem serwisu jest spółka ING Usługi dla Biznesu oferująca dotychczas ING Księgowość oraz serwis Aleo.com, czyli bazę informacji o firmach wraz z opiniami i ocenami klientów i kontrahentów.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies