Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Open banking w Polsce już działa. Do systemu ING już możecie dodać rachunki z mBanku i Millennium

ING jest pierwszym bankiem na polskim rynku, który wprowadził rozwiązanie z obszaru otwartej bankowości

W internetowym systemie transakcyjnym ING Banku Śląskiego już możecie znaleźć usługę, która umożliwia dodanie do niego rachunków z innych banków. Na razie dotyczy to dwóch instytucji, a więc mBanku i Millennium, ale, jak zapewnia biuro prasowe Śląskiego, ich lista będzie sukcesywnie wydłużana. ING jest pierwszym na polskim rynku, który wdrożył rozwiązanie możliwe dzięki przepisom o otwartej bankowości, zawartym w dyrektywie PSD II.

Przeczytajcie także: Visa Oferty już w systemie ING

Z informacji przekazanych przez biuro prasowe ING wynika, że wprowadzona właśnie innowacja pozwala tylko na podgląd kont i kart bez konieczności logowania się za każdym razem do systemu innego banku. Oznacza to, że za pomocą serwisu ING nie będzie można wykonywać transakcji z rachunków z innych banków, a więc np. przelewów. ING deklaruje, że usługa dostępu do rachunków innych instytucji jest bezpłatna i bezpieczna oraz zgodna ze standardami PSD II.

Przeczytajcie także: mBank startuje z bramką płatniczą

Aby dodać rachunek z innego banku do serwisu ING należy najpierw zalogować się na konto w Śląskim a następnie korzystając z przeznaczonej do tego funkcji wybrać bank, którego rachunek chce się widzieć w systemie ING. W trakcie procesu należy zaakceptować związane z nim zgody oraz autoryzować operację zarówno w systemie banku, którego konto chce się widzieć w systemie ING, jak w serwisie Banku Śląskiego. Mi udało się już dodać do serwisu ING konto mBanku. Wygląda to tak:

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies