Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Open banking w Polsce już działa. Do systemu ING już możecie dodać rachunki z mBanku i Millennium

ING jest pierwszym bankiem na polskim rynku, który wprowadził rozwiązanie z obszaru otwartej bankowości

W internetowym systemie transakcyjnym ING Banku Śląskiego już możecie znaleźć usługę, która umożliwia dodanie do niego rachunków z innych banków. Na razie dotyczy to dwóch instytucji, a więc mBanku i Millennium, ale, jak zapewnia biuro prasowe Śląskiego, ich lista będzie sukcesywnie wydłużana. ING jest pierwszym na polskim rynku, który wdrożył rozwiązanie możliwe dzięki przepisom o otwartej bankowości, zawartym w dyrektywie PSD II.

Przeczytajcie także: Visa Oferty już w systemie ING

Z informacji przekazanych przez biuro prasowe ING wynika, że wprowadzona właśnie innowacja pozwala tylko na podgląd kont i kart bez konieczności logowania się za każdym razem do systemu innego banku. Oznacza to, że za pomocą serwisu ING nie będzie można wykonywać transakcji z rachunków z innych banków, a więc np. przelewów. ING deklaruje, że usługa dostępu do rachunków innych instytucji jest bezpłatna i bezpieczna oraz zgodna ze standardami PSD II.

Przeczytajcie także: mBank startuje z bramką płatniczą

Aby dodać rachunek z innego banku do serwisu ING należy najpierw zalogować się na konto w Śląskim a następnie korzystając z przeznaczonej do tego funkcji wybrać bank, którego rachunek chce się widzieć w systemie ING. W trakcie procesu należy zaakceptować związane z nim zgody oraz autoryzować operację zarówno w systemie banku, którego konto chce się widzieć w systemie ING, jak w serwisie Banku Śląskiego. Mi udało się już dodać do serwisu ING konto mBanku. Wygląda to tak:

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies