Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dostaliście SMS z informacją, że ktoś wysłał Wam pieniądze? To kolejne oszustwo. Ostrzega ING

Jak pisze ING w swoim komunikacie, SMS-y zawierają link do fałszywej strony banku

ING Bank Śląski opublikował ostrzeżenie na temat nowego ataku wymierzonego w użytkowników bankowości internetowej z Polski. Oszuści wysyłają wiadomości SMS, w których informują swoje ofiary o transakcji Blik lub przelewie czekającym na odbiór. SMS-y mogą wyglądać tak jak na poniższych grafikach:

Jak pisze ING, przestępcy podszywają się pod niego lub pod inną instytucję finansową. Sugerują, że aby odebrać pieniądze, należy kliknąć w załączony link. Wówczas ofiara przekierowywana jest na stronę podobną do oryginalnej witryny banku. Znajduje się tam formularz odbioru pieniędzy. Transakcję należy potwierdzić wysyłając przelew na drobną kwotę.

Przeczytajcie także: Ostrzeżenie PKO przed propozycjami kredytowymi

ING prosi więc klientów, aby nie reagowali na tego typu wiadomości SMS, nie klikali w zawarte w nich linki i nie podawali żadnych danych. Przypomina także, że odbiór przelewów w jego systemie jest bezpłatny. Nie wymaga potwierdzania oraz dodatkowej autoryzacji przelewem własnym. ING zapewnia również, że nigdy nie wysyła SMS-ów z prośbą o zalogowanie się do systemu lub wprowadzenie prywatnych danych.

Przeczytajcie także: PayPal opuścił projekt Libra

Komunikat wydany przez ING to drugie w ostatnich dniach ostrzeżenie o cyberatakach wymierzonych w klientów bankowości internetowej, opublikowane przez dużą instytucję. W sobotę w serwisie Cashless.pl mogliście przeczytać o komunikacie PKO. Ten ostrzegał przed wiadomościami z propozycją kredytową. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies