Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dostaliście SMS z informacją, że ktoś wysłał Wam pieniądze? To kolejne oszustwo. Ostrzega ING

Jak pisze ING w swoim komunikacie, SMS-y zawierają link do fałszywej strony banku

ING Bank Śląski opublikował ostrzeżenie na temat nowego ataku wymierzonego w użytkowników bankowości internetowej z Polski. Oszuści wysyłają wiadomości SMS, w których informują swoje ofiary o transakcji Blik lub przelewie czekającym na odbiór. SMS-y mogą wyglądać tak jak na poniższych grafikach:

Jak pisze ING, przestępcy podszywają się pod niego lub pod inną instytucję finansową. Sugerują, że aby odebrać pieniądze, należy kliknąć w załączony link. Wówczas ofiara przekierowywana jest na stronę podobną do oryginalnej witryny banku. Znajduje się tam formularz odbioru pieniędzy. Transakcję należy potwierdzić wysyłając przelew na drobną kwotę.

Przeczytajcie także: Ostrzeżenie PKO przed propozycjami kredytowymi

ING prosi więc klientów, aby nie reagowali na tego typu wiadomości SMS, nie klikali w zawarte w nich linki i nie podawali żadnych danych. Przypomina także, że odbiór przelewów w jego systemie jest bezpłatny. Nie wymaga potwierdzania oraz dodatkowej autoryzacji przelewem własnym. ING zapewnia również, że nigdy nie wysyła SMS-ów z prośbą o zalogowanie się do systemu lub wprowadzenie prywatnych danych.

Przeczytajcie także: PayPal opuścił projekt Libra

Komunikat wydany przez ING to drugie w ostatnich dniach ostrzeżenie o cyberatakach wymierzonych w klientów bankowości internetowej, opublikowane przez dużą instytucję. W sobotę w serwisie Cashless.pl mogliście przeczytać o komunikacie PKO. Ten ostrzegał przed wiadomościami z propozycją kredytową. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies