Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
No i stało się. PayPal opuścił projekt kryptowaluty Facebooka

Można było spodziewać się tego po tym, jak wcześniej przedstawiciele PayPala nie pojawili się na spotkaniu stron zainteresowanych budową Libry

Jak wynika z oświadczenia opublikowanego w serwisie theverge.com, PayPal opuścił grupę 28 podmiotów wspierających projekt kryptowaluty Libra, jaką na rynek zamierza wprowadzić Facebook. Theverge.com pisze, że PayPal nie podał konkretnego powodu swojej decyzji. Oświadczył jedynie, że po rezygnacji z uczestnictwa w projekcie zamierza koncentrować się na kontynuacji dotychczasowej strategii firmy w obszarze płatności.

Przeczytajcie także: PayPal zastanawia się nad rezygnacją z Libry

O tym, że PayPal skłania się do odstąpienia od współpracy z Facebookiem przy budowie jego kryptowaluty, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl wczoraj (tekst na ten temat znajdziecie tutaj). Jak napisały zagraniczne media, wniosek taki można było wysnuć po nieobecności przedstawicieli PayPala podczas ostatniego spotkania stron zainteresowanych projektem Libra.

Rezygnacja jednego z członków konsorcjum budującego nową kryptowalutę to niejedyna zła informacja dla tego projektu. Zanim pojawiło się oświadczenie PayPala, krytycznie na temat Libry i kryptowalut wypowiedział się szef firmy Apple – Tim Cook. W wywiadzie opublikowanym we frnacuskim serwisie lesechos.fr stwierdził, że budowa takich przedsięwzięć to próba przejęcia władzy i oświadczył, że kierowana przez niego firma po inwestycjach w płatności mobilne oparte o cyfrowy portfel i kartę kredytową nie rozważa stworzenia własnej cyfrowej waluty.

Przeczytajcie także: Facebook tworzy kryptowalutę Libra

W zagranicznych serwisach informacyjnych można także przeczytać, że nad odstąpieniem od wsparcia Libry zastanawiają się także dwaj inni, potężni uczestnicy koalicji stworzonej przez Facebooka, czyli Mastercard i Visa. Przyczyną tych wszystkich niekorzystnych dla kryptowalutowego projektu informacji mają być obawy o to, że Libra będzie ułatwiać pranie pieniędzy. Nie pomagają jej także sprzeciwy organów nadzorczych oraz wielu polityków.

Przypomnę – Libra to globalna kryptowaluta tworzona przez Facebooka i jego partnerów (m.in. Mastercard, Visa, PayPal, Uber, eBay, Vodafone, Spotify), oparta o technologię blockchain, dla której portfel dostępny będzie w Messengerze, WhatsAppie oraz osobnej aplikacji. Według pierwszych zapowiedzi ma być dostępna w 2020 r.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies