Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayUkraine z funduszami na dalszy rozwój. Fintech pozyskał 4 mln zł od inwestora

Firma oferuje przelewy na Ukrainę z Polski oraz z Niemiec i Włoch

Istniejący od niespełna roku fintech PayUkraine, oferujący tanie przelewy na Ukrainę, poinformował o pozyskaniu 4 mln zł od inwestora. Pieniądze wyłożyła spółka MobiMedia Solution, notowana na New Connect i specjalizująca się w inwestycjach w firmy oferujące nowoczesne rozwiązania finansowe (jej większościowym udziałowcem jest szwedzka firma Lofar AB).

Przeczytajcie także: Perekaz24 obniża stawki za transfer pieniędzy

PayUkraine to platforma internetowa i aplikacja mobilna służąca do wysyłania przelewów pieniężnych na Ukrainę. Każdy z nich kosztuje 6,99 zł, ale operator systemu nie pobiera opłat za przewalutowanie. Fintech został założony w ubiegłym roku przez dwójkę Białorusinów mieszkających od kilku lat w Polsce. Formalnie właścicielem marki jest licencjonowana w Londynie spólka PU Group. Firma podaje, że ma obecnie ponad 20 tys. użytkowników.

Pozyskanie od inwestorów pieniądze firma chce przeznaczyć na ekspansję zagraniczną oraz nawiązanie kolejnych partnerstw biznesowych. Obecnie działa w Polsce oraz w Niemczech i we Włoszech, czyli w krajach europejskich, w których jest duża ukraińska diaspora. Twórcy fintechu planują podwoić bazę klientów do końca tego roku.

Przeczytajcie także: Ukraińcy polubili Blika

Szefowie PayUkraine szacują, że w Polsce przebywa na stałe lub czasowo ok. 2 mln Ukraińców. 60 proc. ich przekazów pieniężnych do ojczyzny jest transferowana cyfrowo, ale 40 proc. wciąż w postaci gotówki jest np. przekazywana za pośrednictwem kierowców TIR-ów i autobusów albo znajomym wracającym na Ukrainę. Firma chce trafić ze swoją ofertą do tej drugiej grupy.

Główni konkurenci fintechu PayUkraine to serwis Perekaz24 oraz operator bankomatów Euronet – jego usługa polega na wpłacie gotówki w urządzeniu w Polsce, którą można następnie przekazać na rachunek bankowy na Ukrainie, a realizację transakcji ułatwia aplikacja mobilna pod nazwą myRia.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies