Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayUkraine z funduszami na dalszy rozwój. Fintech pozyskał 4 mln zł od inwestora

Firma oferuje przelewy na Ukrainę z Polski oraz z Niemiec i Włoch

Istniejący od niespełna roku fintech PayUkraine, oferujący tanie przelewy na Ukrainę, poinformował o pozyskaniu 4 mln zł od inwestora. Pieniądze wyłożyła spółka MobiMedia Solution, notowana na New Connect i specjalizująca się w inwestycjach w firmy oferujące nowoczesne rozwiązania finansowe (jej większościowym udziałowcem jest szwedzka firma Lofar AB).

Przeczytajcie także: Perekaz24 obniża stawki za transfer pieniędzy

PayUkraine to platforma internetowa i aplikacja mobilna służąca do wysyłania przelewów pieniężnych na Ukrainę. Każdy z nich kosztuje 6,99 zł, ale operator systemu nie pobiera opłat za przewalutowanie. Fintech został założony w ubiegłym roku przez dwójkę Białorusinów mieszkających od kilku lat w Polsce. Formalnie właścicielem marki jest licencjonowana w Londynie spólka PU Group. Firma podaje, że ma obecnie ponad 20 tys. użytkowników.

Pozyskanie od inwestorów pieniądze firma chce przeznaczyć na ekspansję zagraniczną oraz nawiązanie kolejnych partnerstw biznesowych. Obecnie działa w Polsce oraz w Niemczech i we Włoszech, czyli w krajach europejskich, w których jest duża ukraińska diaspora. Twórcy fintechu planują podwoić bazę klientów do końca tego roku.

Przeczytajcie także: Ukraińcy polubili Blika

Szefowie PayUkraine szacują, że w Polsce przebywa na stałe lub czasowo ok. 2 mln Ukraińców. 60 proc. ich przekazów pieniężnych do ojczyzny jest transferowana cyfrowo, ale 40 proc. wciąż w postaci gotówki jest np. przekazywana za pośrednictwem kierowców TIR-ów i autobusów albo znajomym wracającym na Ukrainę. Firma chce trafić ze swoją ofertą do tej drugiej grupy.

Główni konkurenci fintechu PayUkraine to serwis Perekaz24 oraz operator bankomatów Euronet – jego usługa polega na wpłacie gotówki w urządzeniu w Polsce, którą można następnie przekazać na rachunek bankowy na Ukrainie, a realizację transakcji ułatwia aplikacja mobilna pod nazwą myRia.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies