Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zaostrza się konkurencja na rynku przekazów pieniężnych na Ukrainę. Perekaz24 obniża stawki

Operator serwisu chce w ten sposób powalczyć o klientów z konkurencyjnymi firmami takimi jak Euronet czy Pay Ukraine

Operator serwisu Perekaz24 poinformował o obniżeniu z 1,7 proc. do 1 proc. prowizji od przekazów pieniężnych realizowanych na Ukrainę (stawka minimalna została obniżona z 2,95 zł do 1,99 zł). Jednocześnie chwali się rozszerzeniem usługi na kolejne kraje. Od teraz za pośrednictwem systemu Perekaz24 pieniądze można przesyłać na Wschód ze wszystkich krajów Europy a także z Izraela i Kanady.

Przeczytajcie także: Ukraińcy polubili Blika

Ogłoszona dziś obniżka prowizji to kolejne w ostatnim czasie działanie operatora Perekaz24 nastawione na popularyzację usługi. Niedawno firma informowała o rozszerzeniu listy metod realizacji transakcji. Pierwotnie pieniądze wysyłane z Polski można było odbierać na Ukrainie w gotówce w jednym z oddziałów banków współpracujących z firmą. Na początku lipca wprowadzono możliwość realizacji transferów z karty na kartę.

Przekazy pieniędzy z rachunku bankowego prowadzonego w Polsce np. za pomocą Blika czy przelewu pay by link na numer karty na Ukrainie realizuje także fintech działający pod marką Pay Ukraine. W jego przypadku koszt transakcji wynosi 6,99 zł niezależnie od przekazywanej kwoty.

Przeczytajcie także: Perekaz24 wprowadza przelew na kartę

W walkę o przebywających i pracujących w Polsce Ukraińców zasilających finansowo swoje rodziny w ojczyźnie włączył się także operator bankomatów Euronet. Jego usługa polega na wpłacie gotówki w urządzeniu w Polsce, którą można następnie przekazać na rachunek bankowy na Ukrainie. Koszt usługi Euronetu to min. 9 zł. Realizację transakcji ułatwia aplikacja mobilna funkcjonująca pod nazwą myRia. Więcej na ten temat tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies