Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe możliwości dla Ukraińców pracujących w Polsce. Perekaz24 wprowadza przelew na kartę

Wcześniej podobną usługę zaproponowała spółka PU Group, działająca pod marką PayUkraine

Operator serwisu Perekaz24 poinformował w dzisiejszym komunikacie prasowym o rozszerzeniu swojej oferty o przelewy na kartę. Wcześniej użytkownicy serwisu mogli zlecać przekazy pieniężne wypłacane w gotówce. Wprowadzono je do oferty w 2018 r. Usługa kierowana jest do Ukraińców przebywających i pracujących m.in. w Polsce oraz pragnących wspomagać finansowo rodziny pozostawione w ojczyźnie.

Przeczytajcie także: Ukraińcy polubili Blika

Jak czytam w komunikacie prasowym, cechą wyróżniającą przekazy na kartę realizowane poprzez serwis Perekaz24 jest fakt, że odbiorca pieniędzy może dysponować plastikiem dowolnego banku działającego na Ukrainie. Pieniądze po nadaniu w Polsce są księgowane na rachunku powiązanym z kartą płatniczą odbiorcy. Opcja wysyłki pieniędzy odbieranych w gotówce pozostanie w ofercie serwisu.

Koszt nowej usługi Perekaz24 to 1,7 proc. wysyłanej kwoty, min. 2,95 zł. Operator serwisu deklaruje, że to oferta bezkonkurencyjna cenowo w przypadku wysyłki niewielkich kwot (minimalna wartość przekazu to 1 dolar). Natomiast klienci, którzy do tej pory nie używali serwisu mogą skorzystać z promocji i pierwszy transfer środków zrealizować bezpłatnie. Transakcja taka jest jednak ograniczona kwotowo i może mieć wartość maks. 2,6 tys. hrywien (100 dolarów).

Przeczytajcie także: Wystartował system Perekaz24

Perekaz24 to serwis internetowy, w którym przekazy na Ukrainę zleca się za pomocą karty płatniczej dwóch najważniejszych organizacji, a więc Mastercarda i Visy. Rejestracja w serwisie odbywa się po podaniu kilku najważniejszych informacji – nie trzeba dostarczać skanów dokumentów. Natomiast w przekazach na kartę Perekaz24 ma konkurencję w postaci firmy PU Group, działającej pod marką PayUkraine. U niej przelew na kartę wiąże się z kosztem 6,99 zł niezależnie od kwoty transakcji.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies