Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ruszył Perekaz24, system szybkich przekazów pieniędzy na Ukrainę

Firmy Transfer24 i Meest uruchomiły serwis szybkich internetowych przekazów pieniężnych z Polski i państw strefy euro na Ukrainę

O projekcie usługi odpowiadającej na finansowe potrzeby pracujących w Polsce Ukraińców serwis Cashless informował dwa lata temu. Platforma, dzięki której mogą oni przesyłać pieniądze do rodzimego kraju, właśnie została uruchomiona. Usługę wprowadziły firmy: Transfer24, która posiada licencję krajowej instytucji płatniczej wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz Meest, która, jak wynika z nadesłanej informacji prasowej, ma odpowiednie zezwolenie Narodowego Banku Ukrainy.
Przeczytajcie także: Apple Pay już dostępne na Ukrainie
Za pośrednictwem Perekaz24 można zlecić przekaz za pomocą karty płatniczej (Visa i Mastercard) lub e-przelewu, a odbiorca na Ukrainie po kilku minutach może wypłacić pieniądze w dolarach amerykańskich. Odbiór gotówki jest możliwy w ponad 3,5 tys. punktów, m.in. w oddziałach największych ukraińskich banków.
Koszt przekazu to opłata w wysokości 1,7 proc. jego wartości, nie mniej niż 0,75 euro lub 2,95 zł. Żadnych opłat nie pobiera już za to punkt wydawania gotówki. Minimalna kwota przekazu to 1 dolar. Od nadawcy nie jest wymagane przesyłanie skanów czy zdjęć dokumentów potwierdzających tożsamość, dzięki czemu z serwisu można korzystać od razu po zarejestrowaniu. Wystarczy podać swoje dane osobowe i walutę, w jakiej będą dokonywane płatności – do wyboru jest złoty lub euro. Usługa jest dostępna dla klientów z całego obszaru strefy euro.
Przeczytajcie także: BZ WBK uruchomił stronę dla Ukraińców

Serwis działa w polskiej i ukraińskiej wersji językowej. Dostępna jest też wersja mobilna. Uruchomione są także infolinie w obu krajach. Twórcy usługi liczą na zainteresowanie nią wśród pracujących w Polsce Ukraińców, których ma być około miliona. Według danych Narodowego Banku Polskiego w 2017 roku ukraińscy pracownicy w Polsce przelali do ojczyzny 11,7 mld zł (ponad 2,7 mld euro).
KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies