Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna firma dostrzegła potencjał w Ukraińcach. Igoria Trade zaoferuje szybkie przelewy na Wschód

Polska spółka chce nawiązać w tym celu współpracę z ukraińskim PrivatBankiem

Kilka dni temu Igoria Trade, spółka notowana na rynku NewConnect warszawskiej giełdy, poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie współpracy z PrivatBankiem, jednym z największych banków na Ukrainie. Jak głosi komunikat, współpraca ma dotyczyć realizacji transferów pieniężnych, prowadzenia rachunków oraz wydawania wielowalutowych kart płatniczych. Oferta przygotowana wspólnie przez oba podmioty ma być kierowana zarówno do klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw.

Przeczytajcie także: Chcą zaoferować Ukraińcom tanie przelewy na Wschód

Tyle mówi dość suchy komunikat giełdowy. Nieco więcej szczegółów na temat planowanej współpracy z PrivtBankiem zdradzili mi przedstawiciele polskiej spółki. Jak mówią, podstawą nowej oferty mają być szybkie i niedrogie przelewy pieniędzy z Polski na Ukrainę i odwrotnie. Konstrukcja produktu ma odpowiadać wymaganiom zarówno starszych pokoleniowo obywateli Ukrainy pracujących w Polsce, jak i młodych osób, zaznajomionych już ze smartfonami i aplikacjami mobilnymi. Ci pierwsi będą więc mogli dokonywać transferów zlecanych w sieci punktów stacjonarnych. Natomiast młodsi dostaną wielowalutowe karty powiązane z aplikacją na smartfonie.

Igoria Trade to nie pierwsza firma, która dostrzegła biznesowy potencjał w obsłudze coraz liczniejszej grupy Ukraińców pracujących w Polsce. Wcześniej stworzenie nowej usługi polegającej na szybkich przekazach pieniędzy za wschodnią granicę zapowiedziała inna spółka – Meest, kierowana przez znanego w polskiej branży płatniczej Aleksandra Winnickiego. Meest przy swoich transferach również ma korzystać ze współpracy z PrivatBankiem.

Przeczytajcie także: BZ WBK otwiera się na ukraińskich klientów

Natomiast spółkę Igoria Trade możecie znać z kantoru internetowego Trejdoo. Firma od dłuższego czasu pracuje także nad wielowalutową kartą płatniczą IgoriaCard. Plastik powiązany z aplikacją mobilną miał początkowo znaleźć się na rynku w lipcu, później we wrześniu, ale wciąż nie można go zamówić. Obecnie podawanym terminem wdrożenia jest jesień tego roku. IgoriaCard to zbliżeniówka Mastercarda, która ma pozwalać na transakcje w kilkunastu różnych walutach bez konieczności posiadania rachunków walutowych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies