Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Debiut IgoriaCard coraz bliżej. Pierwsi klienci dostaną plastik we wrześniu

Opóźnienie wdrożenia nowej karty wynika z przedłużenia jej testów wewnętrznych

IgoriaCard miała znaleźć się na rynku już w lipcu tego roku, o czym mogliście przeczytać tutaj. Jest wrzesień, a karty jak nie było tak nie ma. Zdaniem prezesa spółki Igoria Trade, która będzie wydawcą karty, opóźnienie wdrożenia wynika z wydłużenia testów nowego rozwiązania. – Jesteśmy przekonani, że dzięki temu wypuszczamy na rynek usługę lepszą oraz dodatkowo wzbogaconą o kolejne waluty – będzie ich aż 17. Oznacza to, że IgoriaCard stanie się dzięki temu najbardziej uniwersalną kartą wielowalutową na polskim rynku – mówi Wojciech Kuliński.

Przeczytajcie także: Chcą być lepsi niż Revolut

Przedstawiciel Igoria Trade deklaruje, że aktualnym terminem komercyjnego wdrożenia IgoriaCard jest wrzesień. – W pierwszej fazie wprowadzenia usługi na rynek karta dostępna będzie dla wybranego grona użytkowników, którzy będą mogli liczyć na specjalne warunki usługi oraz dostęp do najnowszych funkcji będących jeszcze w fazie beta. W kolejnych krokach będziemy udostępniali usługę szerszej rzeszy użytkowników oraz wspierali ją reklamami – mówi Wojciech Kuliński.

Przeczytajcie także: Nie ma przeszkód dla terminali w radiowozach

IgoriaCard będzie kartą przedpłaconą umożliwiającą dokonywanie transakcji w 17 różnych walutach, a więc nie tylko w najpopularniejszych euro, dolarach czy funtach, ale także bardziej egzotycznych tureckich lirach czy izraelskich szeklach. Aby płacić w zagranicznych walutach, użytkownicy IgoriaCard nie będą musieli zakładać rachunków walutowych ani martwić się o konieczność samodzielnego kupowania euro czy dolarów. Będą zasilać rachunek złotymi. Podczas dokonywania płatności bezgotówkowych czy wypłat z bankomatów w jednej z kilkunastu walut transakcja zostanie automatycznie przeliczona ze złotych po kursie kantoru internetowego.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies