Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Chcą zaoferować Ukraińcom aplikację do przesyłania pieniędzy. Nowe informacje na temat Meest Transfer

Usługi tej firmy będą kierowane w szczególności do obcokrajowców pracujących w Polsce i pragnących wysyłać oszczędności do swoich rodzin za granicą

Na początku września pisałem w serwisie Cashless o pewnej firmie, która dostrzegła finansowe potrzeby pracujących w Polsce Ukraińców. Mowa o spółce Meest Transfer, w pewnym sensie wspólnym przedsięwzięciu firmy logistycznej Meest oraz MoneyPolo, specjalizującej się w międzynarodowych transferach pieniędzy. Tekst o tym znajdziecie tutaj. Dziś mam do przekazania kilka nowych informacji na temat tego projektu.

Przeczytajcie także: Rozgorzała walka banków o młodych klientów

Skontaktował się ze mną Aleksander Winnicki, prezes Meest Transfer. Część z Was może go kojarzyć z innego przedsięwzięcia związanego z rynkiem finansowym, a mianowicie Fundacji FACS, pracującej swego czasu nad polskim urządzeniem typu mPOS. Winnicki zadeklarował, że Meest Transfer będzie oferował kilka sposób przesyłania dolarów i euro z Polski na Ukrainę. Jednym z nich będą serwis internetowy oraz aplikacja mobilna, przygotowane w języku rosyjskim i ukraińskim oraz połączone z rachunkiem technicznym. Środki na ten rachunek będzie można przesłać przelewem z rachunku prowadzonego w polskim banku lub wpłacać gotówką w placówce jednego z partnerów Meest Transfer.

Ze słów prezesa tej spółki wynika, że prowadzi ona obecnie rozmowy z licznymi partnerami zainteresowanymi współpracą przy przyjmowaniu wpłat. Mają być wśród nich m.in. banki, kantory, biura usług płatniczych (tzw. okienka kasowe) oraz Poczta Polska. Ukraińcy będą mogli wpłacać pieniądze w złotych, które zostaną od razu przewalutowane na euro lub dolary i jako takie przesłane na Wschód. Będą także mogli wpłacać dewizy zakupione wcześniej gdzie indziej, np. w kantorze internetowym. Do rachunku technicznego będzie wydawana karta przedpłacona jednej z międzynarodowych organizacji, dzięki której będą mogli m.in. opłacać przesyłki kurierskie w paczkomatach InPostu. Jak mówi Winnicki, z firmą tą Meest już kooperuje i chce zacieśniać współpracę.

Przeczytajcie także: PKO robi krok w stronę Ukraińców

Meest Transfer ma także prowadzić zaawansowane rozmowy z kilkoma instytucjami finansowymi działającymi na Ukrainie, w których rodziny pracujących w Polsce będą mogły odbierać pieniądze. Wśród tych instytucji są m.in. Privat Bank czy Raiffeisen. Łącznie mają one dysponować ok. 6 tys. placówek.

Nie wiem, jakie jest Wasze zdanie na temat tego projektu. W mojej opinii jest interesujący choćby z tego powodu, że to pierwsza chyba tak poważna próba dostrzeżenia pracujących w Polsce Ukraińców i zaadresowania do nich nowoczesnych usług finansowych. Wieszczę wielu naśladowców, jeśli projekt się powiedzie a sytuacja geopolityczna nie ulegnie zmianie i Ukraińcy nadal będą przyjeżdżać do Polski do pracy.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies