Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay już dostępne na Ukrainie. Klienci z Polski czekają do czerwca

Na stronie internetowej firmy Apple pojawiła się właśnie informacja o udostępnieniu usługi Apple Pay na Ukrainie

O starcie Apple Pay na Ukrainie donieśli niezawodni czytelnicy Cashless. To ważna informacja z punktu widzenia polskich fanów urządzeń amerykańskiej firmy. Wszystko dlatego, że na początku maja szef Apple Tim Cook zapowiedział rychłe udostępnienie płatności mobilnych na trzech rynkach. Wśród wymienionych wtedy państw, oprócz Ukrainy i Norwegii, znalazła się właśnie Polska. Start Apple Pay na Ukrainie oznacza, że i w Polsce debiut tej usługi także musi być już bliski.

Przeczytajcie także: mBank zwiększa bezpieczeństwo kart

Jak wspomniałem na wstępie, na stronie internetowej Apple wśród państw z Europy, w których płatności mobilne telefonami iPhone są dostępne, znalazła się już Ukraina. Na razie nie wiadomo, jakie banki oferują tę usługę od dzisiaj, ale na pewno jest wśród nich Privatbank, o czym świadczy komunikat w jego serwisie informacyjnym.

Start Apple Pay na Ukrainie uprawdopodabnia zatem nieoficjalne informacje, że w Polsce debiut tych płatności odbędzie się w czerwcu. O tym, że tak może być, w serwisie Cashless mogliście przeczytać jako pierwsi w grudniu ubiegłego roku. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Z tych samych nieoficjalnych informacji wynika, że wśród pierwszych instytucji z Polski, które zaoferują Apple Pay, będą: Alior, BZ WBK, Getin, mBank, Pekao i jeszcze jeden, nieznany mi na razie bank.

Przeczytajcie także: boon łatwiej doładować

W tym kontekście warto też wspomnieć wczorajszą informację na temat aplikacji boon. Apka ta wraz z powiązaną z nią kartą Mastercarda od dawna umożliwia płatności Apple Pay. Do niedawna nie pozwalała jednak na doładowywanie konta kartami wydanymi w Polsce, a właśnie teraz to się zmieniło. Więcej na ten temat tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies