Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik będzie dostępny w sklepach internetowych na całym świecie. Operator ma umowę z firmą PPRO

Agenci rozliczeniowi i partnerzy PPRO będą mogli udostępniać płatności Blikiem w obsługiwanych przez siebie sklepach internetowych

Polski Standard Płatności (operator Blika) poinformował o podpisaniu umowy o współpracy z firmą PPRO, która oferuje globalne rozwiązania płatnicze między innymi agentom rozliczeniowym. Dzięki temu partnerzy PPRO mają udostępniać płatności Blikiem sklepom internetowym na całym świecie.

Przeczytajcie także: Który bank ma najwięcej aktywnych użytkowników Blika?

PSP podkreśla, że to kluczowy krok w budowaniu masowej akceptacji Blika w globalnym e-commerce i w procesie powiększania sieci akceptacji polskich płatności mobilnych w sklepach internetowych.

– To dla nas przełomowa współpraca w zakresie upowszechniania możliwości wykorzystania Blika przy zakupach w zagranicznych sklepach. Dzięki umowie z PPRO, wielu agentów rozliczeniowych uzyska dostęp do polskiego systemu płatności i zaoferuje go swoim klientom. Jest to również ważny krok, który uatrakcyjni ofertę Blika dla zagranicznych banków – uważa Monika Król, wiceprezes PSP.

Przeczytajcie także: Dwie trzecie dużych sklepów internetowych już akceptuje Apple Pay i Google Pay

To kolejny istotny ruch biznesowy na drodze do wejścia Blika na międzynarodowe rynki. Przypomnę, że w połowie października tego roku PSP podpisał umowę z organizacją Mastercard. Ma ona przejąć część jego udziałów i stać się jednym z siedmiu równoprawnych właścicieli Blika oraz doprowadzić w efekcie do tego, że będzie nim można płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Więcej na ten temat możecie przeczytać w serwisie cashless.pl tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies