Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ukraińcy polubili Blika. Już 40 proc. przelewów na Wschód realizowanych przez PayUkraine opłacanych jest Blikiem

Transfery pieniędzy na Ukrainę to szybko rosnący biznes

PayUkraine to marka, pod którą kryje się brytyjska firma PU Group. Licencjonowana w Londynie spółka obsługuje przelewy pieniężne z Polski na Ukrainę. Oferta dostępna jest dla Ukraińców posiadających rachunek w jednym z polskich banków i wysyłających oszczędności do swoich rodaków w kraju. Pieniądze zlecane przez PayUkraine trafiają na rachunek karty płatniczej z logo Mastercarda albo Visy wydanej przez największy na Ukrainie PrivatBank.

Przeczytajcie także: TU Europa chce być jak Play Ubezpieczenia

Ze statystyk PayUkraine wynika, że Ukraińcy korzystający z usług tego fintechu poznali Blika i szybko go polubili. Już 40 proc. transakcji zlecanych za pośrednictwem PayUkraine opłacanych jest z użyciem systemu dostarczanego przez spółkę Polski Standard Płatności. Alternatywą są przelewy typu pay by link oraz płatności kartą. PayUkraine przy realizacji transakcji, które po stronie nadawcy przelewu wyglądają jak płatność w sklepie internetowym, współpracuje ze spółką Dotpay.

Przeczytajcie także: Ruszył system przelewów na Ukrainę Perekaz24

Transfery pieniędzy na Ukrainę to coraz większy biznes. Szacuje się, że w Polsce pracuje od jednego do nawet trzech milionów Ukraińców. A większość z nich pozostawiła na wschodzie bliskich, którym przynajmniej od czasu do czasu przesyła pieniądze. Może to zrobić w bardziej tradycyjny sposób, korzystając z przekazów np. za pośrednictwem firmy Western Union. Ale to drogie rozwiązanie. Konkurencyjna jest usługa PayUkraine lub propozycje innego fintechu – Perekaz24. Więcej na temat tej firmy – tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies