Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple kupił firmę, która w Polsce wdraża Soft POS-a

Mowa o kanadyjskiej Mobeewave, za którą Apple zdecydował się zapłacić ok. 100 mln dolarów

Agencja Bloomberga doniosła, że Apple zdecydował się zapłacić za kanadyjski startup ok. 100 mln dolarów. Zainteresowane strony nie potwierdziły informacji o samej transakcji ani o jej wartości. Niemniej również jej nie zdementowały co może oznaczać, że kanadyjska spółka właśnie zmieniła właściciela.

Przeczytajcie także: Mobeewave i Elavon rozwijają Soft POS-a

Mobeewave to firma, która od kilku lat rozwija tzw. Soft POS-a. Jest to aplikacja umożliwiająca akceptację zbliżeniowych płatności mobilnych. Wystarczy aby smartfon posiadał czytnik NFC (komunikacja zbliżeniowa). Mobeewave pracowało do tej pory nad Soft POS-em działającym wyłącznie na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Inwestycja Apple’a może więc sugerować, że amerykański producent może wkrótce zaproponować własnego Soft POS-a.

Przeczytajcie także: Kanadyjski bank zaoferował Soft POS-a Mobeewave

Tymczasem Mobeewave jest firmą dobrze znaną w polskiej branży płatniczej. Od dwóch lat przygotowany przy współpracy z nią terminal aplikacyjny rozwija spółka Polskie ePłatności, jeden z trzech największych w Polsce operatorów terminali płatniczych. Trzeba pamiętać, że na bazie obecnych regulacji Soft POS-y umożliwiają przyjmowania płatności bez autoryzacji kodem PIN, a więc w zasadzie do kwoty 100 zł (nie dotyczy to kilku systemów płatności mobilnych jak Apple Pay, które pozwalają autoryzować transakcje wysokokwotowe na urządzeniu kupującego).

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies