Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mobeewave i Elavon umożliwią uruchomienie Soft POS-a w dziesięć minut

Przedsiębiorcy będą mogli szybko założyć konto i rozpocząć przyjmowanie płatności

Dzięki współpracy kanadyjskiego fintechu Mobeewave i Elavonu udało się opracować proces, który pozwala handlowcom i usługodawcom zarejestrować konto i uruchomić aplikację Samsung POS w niecałe dziesięć minut. Rozwiązanie koreańskiej korporacji umożliwia mikro i małym przedsiębiorstwom w Kanadzie akceptowanie płatności zbliżeniowych wyłącznie przy użyciu urządzenia z NFC (smartfon lub tablet). Tym samym nie jest wymagane posiadanie czytników kart czy dodatkowego klucza sprzętowego.

Przeczytajcie także: Elavon wchodzi mocniej w e-commerce

Maxime de Nanclas, współzałożyciel Mobeewave, w komunikacie podkreśla, że po raz pierwszy wprowadzono na rynek rozwiązanie w pełni cyfrowe skierowane do tradycyjnych przedsiębiorstw, które umożliwia ekspresowe rozpoczęcie przyjmowania płatności. Stwierdził nawet, że ma to być początek małej rewolucji.

Przeczytajcie także: SoftPos Payarto gotowy

Warto przypomnieć, że o Soft POS, rozwiązaniu opracowanym przez Mobeewave (konkurencyjny produkt stworzyła firma Cardtek), w Polsce mówi się od około dwóch lat. Zastąpieniem tradycyjnego terminala aplikacją instalowaną na smartfonie z modułem NFC zainteresowały się m.in. Polskie ePłatności oraz Elavon. Z wcześniejszych deklaracji wynikało, że prace nad uruchomieniem tego rozwiązania są najbardziej zaawansowane właśnie na naszym rynku, ale szybciej wprowadził je kanadyjski National Bank.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies