Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Elavon nie odpuszcza Soft POS-a. Wkrótce rusza z testami

Będzie to drugie takie rozwiązanie na polskim rynku po przedstawionej w grudniu aplikacji Polskich ePłatności

Gdy podczas ostatniego kongresu Impact Fintech w Katowicach szef Mastercarda w Polsce Bartosz Ciołkowski zaprezentował Soft POS-a opracowanego przez PeP, w kuluarach pojawiło się pytanie o to, na jakim etapie prac z podobnym rozwiązaniem jest Elavon. Przypomnę, że kilka miesięcy temu polski oddział tej firmy ogłosił wspólnie z PeP nawiązanie współpracy w tym zakresie z Mastercardem.

Przeczytajcie także: Prawie wszystkie POS-y w Polsce zbliżeniowe

Zwróciłem się zatem do Elavonu z prośbą o informację na temat zaawansowania projektu Soft POS. Powiedziano mi, że obecnie dostawca rozwiązania pracuje nad spełnieniem wymogów bezpieczeństwa, od których uzależnione jest przeprowadzenie certyfikacji przez organizacje płatnicze. Równolegle toczyć się mają prace nad uruchomieniem Soft POS-a w środowisku testowym, do czego ma dojść po przedstawieniu przez dostawcę aplikacji wszystkich certyfikatów bezpieczeństwa wymaganych przez Elavon.

Przeczytajcie także: Duże zmiany we wrocławskiej komunikacji

Soft POS to rozwiązanie opracowane przez kanadyjską firmę Mobeewave. Umożliwia zastąpienie tradycyjnego terminala płatniczego aplikacją instalowaną na smartfonie. Dzięki temu właściciel sklepu czy usługodawca może przyjmować zbliżeniowe płatności mobilne czy kartowe na własnym telefonie i nie musi kupować terminala POS. Jak deklaruje Mastercard, Polska jest rynkiem, gdzie prace nad uruchomieniem takiego rozwiązania są najbardziej zaawansowane na świecie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies