Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polskie ePłatności jeszcze testują a kanadyjski National Bank już oferuje Soft POS-a od Mobeewave

Rozwiązanie umożliwia przyjmowanie zbliżeniowych płatności bezgotówkowych bez konieczności posiadania tradycyjnego terminala POS

Kanadyjski National Bank pochwalił się właśnie wprowadzeniem do oferty dla małych i średnich firm rozwiązania o nazwie Easy Pay. To aplikacja mobilna przygotowana wspólnie z fintechem Mobeewave służąca do akceptowania płatności zbliżeniowych bezpośrednio na smartfonie, a więc bez konieczności posiadania żadnych urządzeń peryferyjnych. By zacząć korzystać z usługi, wystarczy zarejestrować się i zainstalować na odpowiednim smartfonie aplikację.

Przeczytajcie także: Soft POS trafił do pierwszych przedsiębiorców

Jak wynika z komunikatu kanadyjskiego banku, zaoferowane wspólnie z Mobeewave rozwiązanie działa na smartfonach Samsunga: Galaxy S7, S7 Edge, S8, S8+ oraz Note 8. Easy Pay pozwala na przyjmowanie płatności kartami zbliżeniowymi oraz cyfrowymi portfelami takimi jak Apple Pay czy Google Pay, powiązanymi z kartami Mastercarda i Visy.

Przeczytajcie także: Ingenico eksperymentuje z PIN-em na smartfonie

Rozwiązanie podobne do Easy Pay, nazywane w Polsce Soft POS-em, wspólnie z Mobeewave testuje również spółka Polskie ePłatności. Obecnie w testach bierze udział kilkuset przedsiębiorców. Wkrótce mają zostać rozszerzone na kolejną grupę akceptantów. Wydaje mi się, że przyspieszenia prac nad polskim Soft POS-em będzie można spodziewać się w przyszłym roku, gdy do 100 zł podniesiony zostanie limit na płatności bez PIN-u. Przypomnę, że na Soft POS-ie nie można jeszcze przyjmować transakcji wymagających autoryzacji kodem.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies