Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cashless Fintech Evening powered by Mastercard już za nami. Zobaczcie co się działo

W trakcie wieczoru zaprezentowano Mapę Polskiego Fintechu oraz przyznano tytuły Fintech Roku i Fintech Future

Wczoraj w Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyła się pierwsza edycja Cashless Fintech Evening powered by Mastercard. Zobaczcie intro:

Wydarzenie rozpoczęło się od sesji Fintech Future, w trakcie której eksperci mówili o różnych aspektach rozwoju branży fintech w Polsce. Jako pierwszy wystąpił Igor Zacharjasz z Inkubatora Innowacji Visy. Podczas swojego wystąpienia zachęcał firmy fintechowe do współpracy z Visą w oparciu o oferowaną przez nią platformę Visa Developer Center.

Następnie na scenę wkroczył Piotr Widacki z BGŻ BNP Paribas, który zaskoczył gości przyznając, że banki są jak słonie i potrzebują fintechów, by te pomagały im iść do przodu.

Z kolei Maciej Stępień z firmy Braintri opowiedział o sposobach na promocję marek fintechowych na świecie i kosztach, jakie się z tym wiążą.

Natomiast Monika Charamsa, szefowa spółki New Commerce Services, operatora serwisu Bancovo, opowiedziała o tym, w jaki sposób zmienia się model dystrybucji produktów finansowych i dlaczego coraz więcej z nich będzie sprzedawać się w środowisku online.

Paweł Haltof z firmy Efigence przygotował prezentację na temat tego, w jaki sposób firmy mogą dbać o tzw. user experience oferowanych przez siebie usług finansowych.

Na koniec sesji Fintech Future Bartosz Ciołkowski z firmy Mastercard przekonywał, że aby rozwijać nowoczesne usługi finansowe trzeba mieć w sobie fintechowego ducha.

Po zakończeniu sesji Fintech Future zaprezentowano Mapę Polskiego Fintechu. To kompleksowe opracowanie na temat polskich firm działających w branży technologii finansowej. Projekt został przygotowany przez redakcję Cahless przy współpracy z fundacją Fintech Poland oraz firmą Accenture. Mapę Polskiego Fintechu znajdziecie tutaj. Podczas Cashless Evening zaprezentowali ją Paweł Widawski z Fintech Poland oraz Karol Mazurek z Accenture.

Następnie odbył się krótki panel dyskusyjny, w którym omówiono najważniejsze bariery stojące przed branżą fintech w Polsce oraz próbowano znaleźć pomysły na to, jak zwiększyć szanse na przyspieszenie rozwoju fintechu nad Wisłą. W panelu wzięli udział Bartosz Berestecki z PayU, Bartosz Ciołkowski z Mastercarda, Adam Dyba z Vivusa, Adrian Kurowski z Visy i Paweł Widawski z fundacji Fintech Poland.

Wreszcie punktem kulminacyjnym wieczoru było wręczenie okolicznościowych statuetek firmom uznanym za Fintech Roku oraz Fintech Future. Kandydaci do tych tytułów zostali wyłonieni na podstawie danych zebranych przy pracy nad Mapą Polskiego Fintechu. W pierwszej z tych kategorii nominację uzyskały firmy: Bacca, Kontomatik, Kredytmarket, Polski Standard Płatności oraz SkyCash. Z kolei w kategorii Fintech Future nominacje uzyskały Billon, Braintri, Bancovo, IgoriaCard i Leaslink.

Kapituła nagród zdecydowała, że tytuł Fintech Roku 2018 przypadł w udziale spółce SkyCash. Z kolei tytułem Fintech Future uhonorowana została firma LeaseLink. Nagrodą specjalną sponsor tytularny wieczoru, a więc firma Mastercard, zdecydowała się uhonorować firmę Polskie ePłatności, za projekt Soft POS.

Po części merytorycznej nastąpiła część nieoficjalna, czyli bankiet, w trakcie którego czas umilała gościom muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Swing Orchestra. Mam nadzieję, że wszyscy goście wrócili do domów w dobrych nastrojach i zechcą przyjąć zaproszenie na kolejną edycję Cashless Evening.


KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies