Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Czy od tego nie ma już odwrotu? Ingenico eksperymentuje z PIN-em na smartfonie

Producent terminali jeszcze przed wakacjami chce uruchomić pilota rozwiązania o nazwie Pin on Mobile

Projekt, o którym mowa, jest realizowany wspólnie z brytyjskim fintechem Mypinpad. W ramach pilota testowane będzie rozwiązanie umożliwiające płacenie kartami przy pomocy smartfona lub tabletu pełniącego rolę PIN pada do autoryzacji transakcji. Pozwoli to na przeprowadzenie transakcji niezależnie od jej wartości, a więc także powyżej limitu wymagającego podania PIN-u.

Przeczytajcie także: Ważna decyzja Rady PCI

Jak powiedziano mi w warszawskim biurze Ingenico, pilot prowadzony z firmą Mypinpad to jeden z wielu tego typu projektów, które mają być uruchomione w najbliższym czasie. Ich celem jest sprawdzenie, jak tego typu rozwiązania są adaptowane zarówno przez sprzedawców jak i konsumentów, którzy mogą mieć obawy co do bezpieczeństwa danych wprowadzanych na należących do akceptantów smartfonach czy tabletach.

Jeśli chodzi o rozwiązanie nazywane w branży "PIN on glass", polegające na możliwości wprowadzania PIN-u autoryzacyjnego na ekranie smartfona sprzedawcy, ostatnio sporo się dzieje. Przypomnę, że kilka tygodni temu Rada PCI (instytucja określająca standardy bezpieczeństwa w branży płatniczej) dopuściła po raz pierwszy w oficjalnych dokumentach możliwość stosowania PIN on glass. Zastrzegła jednak, że odczytanie danych z karty powinno odbyć się za pośrednictwem tzw. dongla, a więc specjalnej przystawki do smartfona. Takie rozwiązanie wykorzystają właśnie Ingenico i Mypinpad.

Przeczytajcie także: Elavon nie odpuszcza Soft POS-a

Natomiast w Polsce trwają prace nad uruchomieniem pilotów rozwiązania o nazwie Soft POS. Ma to być terminal płatniczy w postaci aplikacji zainstalowanej na smartfonie sprzedawcy wyposażonym w antenę zbliżeniową NFC. Dzięki Soft POS-owi płatność będzie mogła odbywać się poprzez zbliżenie karty klienta do "pleców" smartfona sprzedawcy. Niestety, na razie w ten sposób będą mogły być dokonywane transakcje tylko do kwoty 50 zł, a więc bez konieczności autoryzacji ich PIN-em. Nad pilotami pracują firmy Elavon oraz Polskie ePłatności.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies