Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Soft POS trafił do pierwszych przedsiębiorców. Mastercard i Polskie ePłatności rozpoczęły pilota

Dzięki specjalnej aplikacji smartfon może być jedynym urządzeniem niezbędnym do przyjmowania płatności zbliżeniowych w sklepach i punktach usługowych

Mastercard i Polskie ePłatności poinformowały o rozpoczęciu pilotażu Soft POS-a. Soft POS to rozwiązanie opracowane przez kanadyjską firmę Mobeewave. Umożliwia zastąpienie tradycyjnego terminala płatniczego aplikacją instalowaną na smartfonie. Dzięki temu właściciel sklepu czy usługodawca może przyjmować zbliżeniowe płatności mobilne czy kartowe na własnym telefonie i nie musi kupować oddzielnego terminala POS.

Przeczytajcie także: Zapłaciłem w pierwszym na świecie Soft POS-ie

Aplikacja została opracowana z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach. To oni podczas pilotażu sprawdzą działanie tego rozwiązania w warunkach rynkowych.

W pierwszym etapie, który rozpoczął się w kwietniu, smartfony z Soft POS-em otrzyma grupa 50 przedsiębiorców korzystających z usług PeP. Na przełomie maja i czerwca do testów dołączą kolejni sprzedawcy – w sumie będzie ich 250. Natomiast w trzecim kwartale 2018 r. grupa ta powiększy się do około 500 przedsiębiorców, a do projektu dołączy kolejny operator terminali, czyli Elavon.

Przeczytajcie także: Elavon nie odpuszcza Soft POS-a

Mastercard ujawnił, w jakich miastach i regionach możecie trafić do sklepu lub punktu usługowego, gdzie wykorzystuje się Soft POS-a. Na początku pilotażu będzie można dzięki niemu zapłacić w Warszawie, Janowie Lubelskim, Rzeszowie, a także na Śląsku. Pierwsi użytkownicy tej aplikacji reprezentują branżę restauracyjno-cateringową, usługi kosmetyczne oraz drobny handel. Przypomnę, że na obecnym etapie rozwoju Soft POS umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych do kwoty 50 zł, a więc bez wymaganej autoryzacji kodem PIN.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies