Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SoftPOS od Apple'a trafił na rynek. Adyen pochwalił się udostępnieniem usługi Tap to pay

Rozwiązanie jest dostępne dla sprzedawców z rynku amerykańskiego

Adyen pochwalił się oficjalnym uruchomieniem usługi Apple Tap to pay (dotknij, by zapłacić) dla swoich klientów. Rozwiązanie umożliwi sprzedawcom z USA korzystającym z platformy Adyen używanie iPhone’ów do przyjmowania płatności zbliżeniowych, bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu lub terminali płatniczych.

Przeczytajcie także: Adyen zapowiada Tap to pay

Na razie Tap to pay zostało zaoferowane wybranym grupom sprzedawców, ale z czasem dostępność usługi ma być rozszerzana. Z rozwiązania będą mogły korzystać zarówno duże sieci, jak i mali sprzedawcy. Na razie nie wiadomo jednak nic o planach wyjścia z usługą poza rynek amerykański.

Rolę terminala płatniczego w ramach Tap to pay pełnić mogą iPhone’y XS oraz nowsze. Za ich pośrednictwem przyjmować można płatności zarówno kartami zbliżeniowymi, jak i portfelami cyfrowymi – oczywiście Apple Pay, ale też np. Google Pay.

Przeczytajcie także: Płatności za paliwo od Apple

O tym, że Apple pracuje nad swoim softPOS-em, mówiło się już od dłuższego czasu, a firma potwierdziła te doniesienia w lutym tego roku. W kwietniu swoim zaangażowaniem w ten projekt pochwalił się Adyen. A już w maju pojawiła się informacja o wdrożeniu rozwiązania w sklepie Apple’a w Cupertino, gdzie mieści się siedziba amerykańskiej korporacji technologicznej.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies