Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już oficjalnie: Apple zapowiada premierę Tap to pay, terminala aplikacyjnego na smartfony iPhone

Początkowo rozwiązanie będzie dostepne jedynie w USA. Można jednak spodziewać się, że w przyszłości Apple rozszerzy zasięg usługi na inne rynki, podobnie jak w przeszłości było z płatnościami Apple Pay

Apple zapowiedziało uruchomienie usługi Tap to pay (dotknij, by zapłacić), dzięki której iPhone będzie mógł pełnić rolę terminala płatniczego. Tym samym potwierdzają się nieoficjalne doniesienia na ten temat, o których mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już kilka tygodni temu. Rozwiązanie pojawi się na rynku wiosną, początkowo udostępni je platforma Stripe, ale w kolejnych miesiącach zasięg usługi będzie się zwiększał.

Przeczytajcie także: Tadeusz Kościński odchodzi z Ministerstwa Finansów

Korporacja z Cupertino zapewnia, że nowa usługa nie będzie skomplikowana i rolę terminala będzie mógł pełnić każdy iPhone XS lub nowszy model. Płatność realizowana będzie zbliżeniowo, więc potrzebny będzie włączony moduł NFC. Co ważne, na sprzęcie Apple będą przyjmowane nie tylko płatności wykonywane urządzeniami tej firmy, ale także kartami płatniczymi czy konkurencyjnymi portfelami cyfrowymi, np. Google Pay. Apple deklaruje przy tym, że transakcje będą nie tylko bezpieczne, ale też prywatne – firma nie zamierza zbierać danych na temat zakupów konkretnych osób.

Działania Apple nie mogą być zaskoczeniem – jeszcze w 2020 roku korporacja kupiła za 100 mln dolarów kanadyjski startup Mobeewave, który rozwijał tzw. softPOS-a, czyli oprogramowanie umożliwiające akceptację zbliżeniowych płatności mobilnych. Teraz po prostu robi użytek z tego nabytku. Z komunikatu Apple wynika, że z Tap to pay będą mogli korzystać zarówno mali sprzedawcy, jak i duże podmioty. Spółka liczy na współpracę z wieloma platformami płatniczymi oraz twórcami aplikacji.

Przeczytajcie także: Aż 29 nowych podmiotów na liście ostrzeżeń publicznych

Na razie rozwiązanie będzie dostępne jedynie w USA, a firma nie przedstawiła planów szerszego udostępniania tego narzędzia. Należy jednak pamiętać, że Apple Pay (ale też wiele innych produktów i usług) również trafiło w pierwszej kolejności do amerykańskich klientów, by z czasem stać się rozwiązaniem globalnym. Można więc założyć, że podobnie będzie i z Tap to pay.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies