Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
iPhone jako terminal płatniczy? Apple ma szykować własnego soft POS-a. Premiera już za kilka miesięcy

To na razie nieoficjalne informacje, których Apple nie potwierdza. Ale prawdopodobnie nad soft POS-em pracuje, bo kilka lat temu marka przejęła spółkę Mobeewave, która rozwijała takie oprogramowanie

Agencja Bloomberga poinformowała, że Apple przygotowuje nową usługę – pozwoli ona firmom przyjmować płatności od klientów bezpośrednio na urządzeniach mobilnych korporacji z Cupertino. Proces ten nie będzie wymagał korzystania z dodatkowych urządzeń. Nowość miałaby się pojawić już w najbliższych miesiącach, wraz z aktualizacją systemu iOS. Producent elektroniki odmówił jednak komentarza w tej sprawie.

Przeczytajcie także: InPost uruchamia szybkie zwroty w aplikacji

Obecnie iPhone może posłużyć jako terminal, ale wymaga to użycia dodatkowego sprzętu – taki dostarcza np. firma Block (do niedawna Square). Najwyraźniej Apple chce to zmienić, a pomóc ma w tym kanadyjski startup Mobeewave, za który gigant z Doliny Krzemowej miał zapłacić 100 mln dolarów w 2020 roku. Podmiot ten rozwijał tzw. Soft POS-a, czyli oprogramowanie umożliwiające akceptację zbliżeniowych płatności mobilnych. Do jego funkcjonowania wystarcza moduł NFC (zbliżeniowy) w smartfonie.

Przeczytajcie także: IdoSell uruchamia szybkie zakupy 1-Click z IdoPay

Chociaż doniesienia o rzekomych planach Apple brzmią ciekawie, wiele kwestii pozostaje niewyjaśnionych. Trudno stwierdzić, czy nowa usługa stanie się częścią Apple Pay czy też powstanie nowa marka. Nie jest też pewne, czy producent elektroniki będzie rozwijał ten projekt samodzielnie. Z kolei ewentualnych konkurentów może interesować, czy Apple pozwoli im wykorzystywać iPhone’y jako terminale.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies