Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności za paliwo od Apple. Nowa usługa ma pojawić się w CarPlay jesienią

Rozwiązanie nie zadziała niestety na każdej stacji paliw. Konieczna będzie współpraca jej operatora z firmą z Cupertino

Kierowcy będą mogli płacić za paliwo na stacjach benzynowych z pomocą CarPlay – aplikacji Apple, która umożliwia integrację iPhone’a z systemem multimedialnym samochodu. Nowość zaprezentowano programistom podczas niedawnej konferencji WWDC, a korporacja technologiczna zamierza ją udostępnić jesienią, o czym donosi Agencja Reutera.

Przeczytajcie także: Kraków wypowiada wojnę gapowiczom ze smartfonami

O nowym rozwiązaniu zrobiło się głośno kilka tygodni po zakończeniu wspomnianej konferencji, ponieważ chęć wdrożenia usługi ogłosiła firma HF Sinclair – duży gracz na amerykańskim rynku paliw. Podmiot zapowiedział, że szczegóły partnerstwa ogłosi w najbliższych miesiącach. W teorii ma to wyglądać tak, że aplikacja będzie nawigować pojazd do stacji Sinclair, a następnie umożliwi opłacenie tankowania przy pomocy ekranu na desce rozdzielczej. Kierowca nadal będzie musiał wysiąść z samochodu, by zatankować, ale znika konieczność udawania się do kasy.

Cały proces będzie wymagał od klienta instalacji aplikacji danej firmy paliwowej i podpięcia do niej karty płatniczej. Reszta odbywa się już w ramach CarPlay. Oczywiście funkcjonowanie narzędzia wymaga, by operator stacji był partnerem korporacji z Cupertino.

Przeczytajcie także: Allegro przejmuje, mall.pl kończy sprzedaż

Kierowcy w Polsce nie muszą patrzeć na to rozwiązanie z zazdrością, bo na naszym rynku dostępne są już podobne usługi. Mobilne płatności za paliwo umożliwia m.in. aplikacja Shell SmartPay. Z rozwiązań aplikacyjnych mogą też korzystać klienci Orlenu, Lotosu, Circkle K czy stacji należących do francuskiej sieci handlowej Carrefour. Wszystkie firmy oferują płatności mobilne nie tylko klientom biznesowym, ale także indywidualnym.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies