Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny softpos na polskim rynku. Swoje rozwiązanie udostępniła firma IT Card

Spółka IT Card przy wdrożeniu terminala aplikacyjnego współpracowała z firmą PayCore

Biuro prasowe IT Card poinformowało o udostępnieniu w markecie Google Play aplikacji Planet Pay POSapp. Jest to kolejny na polskim rynku softpos, a więc terminal aplikacyjny. Pozwala on na przyjmowanie płatności zbliżeniowych bezpośrednio na urządzeniu mobilnym (takim jak np. smartfon czy tablet) z systemem operacyjnym Android i czujnikiem zbliżeniowym NFC. Kartę czy telefon z Apple Pay albo Google Pay przykłada się do "pleców" smartfona z softposem. W razie konieczności autoryzacji PIN-em wprowadza się go na urządzeniu sprzedawcy.

Przeczytajcie także: Liczba wpłatomatów przekroczyła już 9 tys.

Jak wspomniałem Planet Pay POSapp to kolejny już w ostatnim czasie terminal aplikacyjny, jaki pojawia się na polskim rynku. Wcześniej rozwiązania w tym obszarze zaproponowały już takie firmy jak Fiserv czy Paytel. Terminal aplikacyjny rozwija też polski startup fintechowy założony przez manadżerów Payarto – Softpos.eu. Spółce tej udało się przeprowadzić wdrożenia w Polsce m.in. dla klientów Credit Agricole czy ING Banku Śląskiego.

Aplikacja Planet Pay POSapp może być zainstalowana na telefonie lub tablecie z systemem Android 8.0 lub nowszym. – Stawiamy na mobilność całego rozwiązania, dlatego poza samą aplikacją, którą można zainstalować wprost ze sklepu Google, również podpisanie umowy i aktywacja realizowane są w 100 proc. zdalnie – podkreśla Jarosław Chrzanowski, prezes IT Card.

Przeczytajcie także: Kurierzy Allegro dostali softposy Paytel

Softpos IT Card akceptuje wszystkie rodzaje płatności zbliżeniowych kartami Visa i Mastercard, przy użyciu portfeli cyfrowych oraz transakcje zbliżeniowe Blik C. Potwierdzenie transakcji przesyłane jest do klienta SMS-em lub mailem, może być również pobrane bezpośrednio na telefon poprzez zeskanowanie kod QR. Pełna historia transakcji wraz ze statusem jest cały czas dostępna z poziomu aplikacji, a wszystkie raporty i rozliczenia dostępne są na platformie internetowej Planet Pay eBOK.

Co ciekawe, IT Card współpracuje z ING przy obsłudze płatności realizowanych za pomocą terminala aplikacyjnego oferowanego przez ten bank i Softpos.eu. Natomiast swój terminal spółka przygotowała przy współpracy z firmą PayCore.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies