Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kurierzy Allegro dostali softposy od PayTel. To pierwsze takie wdrożenie terminala aplikacyjnego w Polsce

Softpos od PayTel pozwala kurierom przyjmować płatności za realizowane przesyłki pobraniowe

Allegro poinformowało o nowej usłudze wdrożonej w ramach jednej z dostępnych na platformie metod dostawy przesyłek – One Kurier. Od teraz klienci korzystający z tej metody i płacący za zakupy za pobraniem mogą płacić kartą lub smartfonem zbliżeniowo na służącym do zarządzania przesyłkami urządzeniu kuriera. Zainstalowano na nim bowiem również terminal aplikacyjny oferowany przez firmę PayTel. Allegro chwali się, że jest to pierwsze w Polsce i jedno z pierwszych tego typu zastosowań softposa w Europie.

Przeczytajcie także: Softpos ING dostępny dla wszystkich klientów

Softpos to aplikacja możliwa do zainstalowania na dowolnym urządzeniu z systemem operacyjnym Android, wyposażonym w czytnik zbliżeniowy NFC. Dzięki temu np. smartfon, którym można płacić w sklepach stacjonarnych bezstykowo jak kartą, może stać się terminalem płatniczym. Wystarczy do "pleców" smartfona sprzedawcy przyłożyć np. kartę. W razie konieczności autoryzacji transakcji PIN-em wprowadza się go na urządzeniu sprzedawcy.

Softposy to rozwiązanie dość nowe, ale cieszące się coraz większym zainteresowaniem. W Polsce mamy już kilka tego typu aplikacji, np. Polcard Go, czy terminal polskiego fintechu Softpos, założonego przez managerów spółki Payarto (wdrożony np. przez ING czy Credit Agricole). Paytel to kolejny gracz, który wprowadza terminal aplikacyjny na rynek.

Przeczytajcie także: Rok 2022 będzie rokiem terminali aplikacyjnych

– Od kwietnia oferujemy usługi kurierskie z dostawą tego samego dnia, a teraz jako pierwsi w branży logistycznej w Polsce wprowadzamy nowy standard płatności. Dzięki temu, że cały proces odbywa się na jednym urządzeniu, płatność przebiega szybciej, a dostawca nie jest obciążony przechowywaniem gotówki – co ma duże znaczenie szczególnie przy zakupach za wyższe kwoty, które nadal często zamawiane są za pobraniem – mówi Jacek Powałka odpowiedzialny za rozwój usług One by Allegro.

Z kolei zdaniem Bartosza Beresteckiego, prezesa PayTel, dostarczana przez tę spółkę aplikacja odpowiada na nawyki płatnicze konsumentów, którzy coraz częściej chcą płacić bezgotówkowo, nawet jeśli zamawiają przesyłki pobraniowe. – Nasza aplikacja znajdzie swoich zwolenników zarówno w dużych korporacjach, jak Allegro, ale i także u drobnych freelancerów, w szczególności prowadzących biznes mobilny. Udogodnieniem jest możliwość integracji z innymi aplikacjami, dzięki czemu można uniknąć konieczności ponawiania operacji w innym programie, co usprawnia obsługę klientów i minimalizuje ryzyko błędu – uważa prezes PayTel.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies