Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas zaoferuje terminal aplikacyjny. Softposa dostarczy bankowi Elavon

W porównaniu z tradycyjnym urządzeniem softpos od BNP Paribas będzie dużo tańszy

Prawdopodobnie na początku września w ofercie BNP Paribas dla mikroprzedsiębiorców pojawi się terminal płatniczy w formie aplikacji w telefonie. Za kilka dni mają zacząć się testy z klientami, a w standardowej sprzedaży softpos znajdzie się w pierwszej połowie września. Korporacje, będące klientami BNP Paribas, z tego rozwiązania mogą korzystać już od kilku tygodni.

Przeczytajcie także: Credit Agricole wdrożył terminal aplikacyjny

Jak przekazała serwisowi cashless.pl Aneta Samul, product owner odpowiedzialna za usługi dodane w BNP Paribas, terminal aplikacyjny nazywany w nomenklaturze banku softposem (zapisywanym jako SoftPos), będzie kierowany do dwóch grup klientów. – Pierwsza to większe firmy, które mają problem z kolejkami w szczytach zakupowych. A druga to przedsiębiorcy, którzy rzadziej przyjmują płatności bezgotówkowe z takich branż jak przewozy osobowe, gastronomia, salony kosmetyczne, drobny handel detaliczny czy świadczący usługi z dowozem i poza miejscem głównej działalności – mówi Aneta Samul.

Zaletą softposa od BNP Paribas ma być łatwość instalacji i aktywacji oraz niższy koszt obsługi w porównaniu ze standardowym terminalem sprzętowym. Tradycyjne urządzenie kosztuje ok. 40 zł netto miesięcznie, to SoftPosa klienci banku będą mogli używać za mniej niż 10 zł miesięcznie. – Będą płacić jeszcze mniej, jeśli zdecydują się podpisać z nami umowę na dłuższy czas – zapewnia przedstawicielka BNP Paribas.

I tak przy umowie na dwa lata miesięczna opłata za korzystanie z terminala w aplikacji będzie wynosić 9,99 zł. Natomiast przy umowie na trzy lata opłata spadnie do 7,99 zł miesięcznie. Dodatkowo obowiązywać będzie prowizja od transakcji, na podobnym poziomie jak dla klientów korzystających z tradycyjnego terminala. BNP Paribas deklaruje także, że w przyszłości ma zamiar organizować promocje, w trakcie których będzie można zyskać jeszcze atrakcyjniejsze warunki na softposa.

Przeczytajcie także: Oto najwięksi operatorzy terminali płatniczych w Polsce

Przy sprzedaży terminali tradycyjnych i aplikacyjnych BNP Paribas współpracuje z firmą Elavon. A ta z kolei oferuje rozwiązanie polskiego startupu fintechowego założonego przez managerów Payarto i noszącego nazwę Softpos. Rozwiązanie to znajduje się już w ofercie Credit Agricole i ING Banku Śląskiego. Z tym że ten drugi współpracuje przy rozliczaniu transakcji z firmą ITCARD.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies