Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
ING wprowadza terminal aplikacyjny. Bank wykorzysta rozwiązanie polskiego fintechu Softpos

ING z wybranymi klientami rozpoczął pilotaż aplikacji, którą określa mianem eTerminal

Jak dowiaduje się cashless.pl, ING Bank Śląski wystartował z pilotażem eTerminala, czyli aplikacji mobilnej umożliwiającej przyjmowanie płatności zbliżeniowych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Biuro prasowe instytucji przyznaje, że wkrótce rozwiązanie trafi do wszystkich zainteresowanych nim klientów, choć nie podaje konkretnego terminu pełnego wdrożenia.

Przeczytajcie także: Apple zapowiada terminal aplikacyjny

ING przygotował eTerminal we współpracy z polskim fintechem Softpos. W projekcie występuje również firma IT Card, która procesuje transakcje. Jak informują służby prasowe ING, eTerminal umożliwia przyjmowanie płatności kartami Mastercard, Visa oraz portfelami cyfrowymi takimi jak Apple Pay czy Google Pay a także zbliżeniowym Blikiem. Akceptowane są transakcje niezależnie od kwoty. Jeśli któraś wymaga autoryzacji kodem PIN – ten wprowadza się na wyświetlaczu smartfona sprzedawcy.

ING dodaje, że eTerminal jest otwarty na integrację z systemami sprzedażowo-rozliczeniowymi dużych sieci handlowych lub usługowych, jak i przedsiębiorców prowadzących mniejsze biznesy. Może więc być wykorzystany m.in. przez firmy kurierskie, innych dostawców przesyłek, korporacje taksówkarskie, firmy z branży ubezpieczeniowej, sieci handlowe z dużymi pikami sprzedaży, itd.

Przeczytajcie także: Z Polcard Go korzysta już ponad tysiąc klientów

Bank deklaruje, że firmy zainteresowane korzystaniem z eTerminala, obsługiwane są w 100 proc. zdalnie. – Sprawdzamy czy telefon przedsiębiorcy może stać się eTerminalem, prowadzimy klienta za rękę w jaki sposób ma przygotować telefon do pobrania aplikacji ze sklepu Google Play, jeśli klient nie ma umowy na rachunek w ING – kierujemy do odpowiednich zdalnych procesów i w pełni automatycznego procesu podpisania umowy – zapewnia ING. Bank pomaga także zdalnie w aktywacji eTerminala.

Bank Śląski jest kolejną instytucją z Polski, która wdraża terminal aplikacyjny. Przypomnę, że podobne rozwiązania można znaleźć w ofercie np. eService a Fiserv (dawna First Data Polska) prowadzi już normalną sprzedaż aplikacji o nazwie Polcard Go. Natomiast Softpos to polski fintech założony przez managerów spółki Payarto. Na polskim rynku Softpos wdraża swoją aplikację płatniczą także we współpracy z Worldline (Six Payment Services).

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies