Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SoftPOS od Fiserv. Z aplikacji PolCard Go korzysta już ponad 1 tys. użytkowników

Trwają prace nad wyższą wersją aplikacji, w której pojawią się nowe funkcje

Fiserv pochwaliło się, że z aplikacji PolCard Go korzysta już ponad 1 tys. użytkowników. To narzędzie, które umożliwia przedsiębiorcom z różnych branż przyjmowanie transakcji zbliżeniowych na ich własnych smartfonach lub tabletach.

Przeczytajcie także: SoftPOS w Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

SoftPOS od Fiserv pozwala akceptować płatności na dowolną kwotę. Aby zapłacić, klient przykłada do smartfona lub tabletu sprzedawcy swoją kartę płatniczą, smartfon lub zegarek. Jeśli wartość transakcji przekracza 100 zł, kupujący autoryzuje ją, wprowadzając PIN na ekranie urządzenia sprzedawcy. Po każdym wciśnięciu cyfry losowo zmieniają swoją pozycję, co ma zapobiec zidentyfikowanie kodu PIN klienta przez osoby trzecie. Zarówno Mastercard, jak i Visa wydały zgody na przeprowadzanie transakcji ich kartami płatniczymi na terminalach aplikacjach PolCard Go.

Jeśli kupujący życzy sobie potwierdzenia transakcji, może podać adres e-mail, na który zostanie ono przesłane.

Fiserv przekonuje, że softPOS może być szczególnie ciekawy dla mobilnych sprzedawców, usługodawców działających w terenie, przedsiębiorców świadczących usługi w domu lub u klienta czy dla podmiotów z branż gastronomicznej i hotelowej. Zwłaszcza że rozwiązanie można łatwo integrować z szeregiem aplikacji i systemów wykorzystywanych m.in. w branży kurierskiej czy restauracjach. Aplikacja może też sprawdzić się w dużych sieciach handlowych, aby w okresach przedświątecznym czy wyprzedażowym rozładować ruch przy kasach.

Przeczytajcie także: POS z Androidem w eService

Aplikacja PolCard Go jest dostępna w markecie Google Play, a korzystać z niej mogą użytkownicy urządzeń z systemem Android 8.1 lub wyższym. W ramach programu Polska Bezgotówkowa przedsiębiorcy mogą korzystać z aplikacji za darmo.

– Ze względu na wysokie oczekiwania i wymagania organizacji płatniczych PolCard Go będzie regularnie aktualizowana. Już teraz pod wieloma względami wyprzedza ona obowiązujące standardy rynkowe, a tymczasem my już teraz rozpoczęliśmy prace nad jej wyższą wersją. Oznacza to, że nasza aplikacja wkrótce będzie oferowała klientom nowe funkcjonalności – zapowiada Krzysztof Polończyk, prezes Fiserv.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies