Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny operator terminali z Polski otwiera się na urządzenia z Androidem. Nowy POS w ofercie eService

Spółka testuje właśnie terminale PAX z serii A920. Z urządzeń korzysta już kilkuset klientów

Kilka dni temu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać tekst na temat wprowadzenia do sprzedaży przez Adyen terminali płatniczych opartych na systemie operacyjnym Android. Po publikacji tekstu jeden z czytelników doniósł nam, że nowe urządzenia z Androidem pojawiły się także w ofercie spółki eService.

Kilkuset klientów eService w Polsce korzysta już z urządzeń PAX z serii A920. Oprócz standardowych funkcji oferują one usługę dość popularną na rynku smartfonów, ale jeszcze rzadką w segmencie urządzeń płatniczych, a więc możliwość ustawienia trybu nocnego, tzw. dark mode. Jest on szczególnie pożądany przez część użytkowników, którzy wolą ciemne tło aplikacji mobilnych.

Przeczytajcie także: Adyen stawia na urządzenia z Androidem

Po pomyślnym zakończeniu testów A920 mają trafić do standardowej oferty eService. Przypomnę, że to nie pierwsze maszyny tego producenta w sprzedaży polskiej firmy. Wcześniej znalazły się tam terminale D220.

Operatorzy terminali coraz śmielej otwierają się na urządzenia z Androidem, bo umożliwiają one łatwe łączenie w jednej maszynie wielu funkcji. POS z Androidem może też obsługiwać oprogramowanie sprzedażowe, magazynowe, kasę fiskalną online i inne. Urządzenia z Androidem mają już w ofercie, oprócz Adyena i eService, także takie firmy jak Paytel i PeP. Ta ostatnia chwali się, że u jej klientów pracuje już prawie 7 tys. terminali firmy PAX z Androidem.

Przeczytajcie także: PAX broni swoich terminali

A jeżeli chodzi o terminale PAX, to nie można nie wspomnieć o problemach firmy w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsze służby przeszukały siedzibę i magazyny PAX-a, a jak wynikało z doniesień mediów, miało to związek z podejrzeniem o przekazywanie w sposób nieuprawniony danych. Przedstawiciele firmy zapewniali później, że bezpieczeństwo poufności danych na terminalach PAX nie zostało naruszone, a ostatecznie nie postawiono firmie żadnych zarzutów. Więcej na ten temat w tekście PAX odpowiada na oskarżenia. Niepokój klientów miały wywołać usługi geolokalizacyjne.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies