Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny operator terminali z Polski otwiera się na urządzenia z Androidem. Nowy POS w ofercie eService

Spółka testuje właśnie terminale PAX z serii A920. Z urządzeń korzysta już kilkuset klientów

Kilka dni temu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać tekst na temat wprowadzenia do sprzedaży przez Adyen terminali płatniczych opartych na systemie operacyjnym Android. Po publikacji tekstu jeden z czytelników doniósł nam, że nowe urządzenia z Androidem pojawiły się także w ofercie spółki eService.

Kilkuset klientów eService w Polsce korzysta już z urządzeń PAX z serii A920. Oprócz standardowych funkcji oferują one usługę dość popularną na rynku smartfonów, ale jeszcze rzadką w segmencie urządzeń płatniczych, a więc możliwość ustawienia trybu nocnego, tzw. dark mode. Jest on szczególnie pożądany przez część użytkowników, którzy wolą ciemne tło aplikacji mobilnych.

Przeczytajcie także: Adyen stawia na urządzenia z Androidem

Po pomyślnym zakończeniu testów A920 mają trafić do standardowej oferty eService. Przypomnę, że to nie pierwsze maszyny tego producenta w sprzedaży polskiej firmy. Wcześniej znalazły się tam terminale D220.

Operatorzy terminali coraz śmielej otwierają się na urządzenia z Androidem, bo umożliwiają one łatwe łączenie w jednej maszynie wielu funkcji. POS z Androidem może też obsługiwać oprogramowanie sprzedażowe, magazynowe, kasę fiskalną online i inne. Urządzenia z Androidem mają już w ofercie, oprócz Adyena i eService, także takie firmy jak Paytel i PeP. Ta ostatnia chwali się, że u jej klientów pracuje już prawie 7 tys. terminali firmy PAX z Androidem.

Przeczytajcie także: PAX broni swoich terminali

A jeżeli chodzi o terminale PAX, to nie można nie wspomnieć o problemach firmy w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsze służby przeszukały siedzibę i magazyny PAX-a, a jak wynikało z doniesień mediów, miało to związek z podejrzeniem o przekazywanie w sposób nieuprawniony danych. Przedstawiciele firmy zapewniali później, że bezpieczeństwo poufności danych na terminalach PAX nie zostało naruszone, a ostatecznie nie postawiono firmie żadnych zarzutów. Więcej na ten temat w tekście PAX odpowiada na oskarżenia. Niepokój klientów miały wywołać usługi geolokalizacyjne.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies