Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzeci bank z terminalem aplikacyjnym. Softposa od PayTela wprowadził do oferty Millennium

Wcześniej podobną usługę udostępniły swoim klientom Credit Agricole oraz ING, które nawiązały współpracę z innymi polskim fintechem

Bank Millennium poinformował o wprowadzeniu na rynek aplikacji do przyjmowania płatności zbliżeniowych. Millennium POS pozwala przekształcić urządzenie mobilne (telefon lub tablet z dostępem do internetu) w terminal płatniczy. Standardy zabezpieczeń tego rozwiązania potwierdzają certyfikaty Visa oraz Mastercard.

Przeczytajcie także: Blik dostępny na platformie Stripe

Instytucja wyjaśnia, że Millennium POS współpracuje z urządzeniami z systemem Android od wersji 6.X. Po zainstalowaniu aplikacji można przyjmować płatności zbliżeniowe wykonane kartą, smartfonem czy gadżetem ubieralnym, np. smarwatchem – sprzęt musi jednak posiadać moduł NFC. Zaakceptowane zostaną transakcje w każdej kwocie. W przypadku konieczności autoryzacji płatności PIN-em kupujący poproszony zostanie o wprowadzenie kodu na ekranie telefonu lub tabletu sprzedawcy.

Millennium POS został wdrożony przez bank we współpracy z firmą PayTel. Przy jego implementacji przedsiębiorcy mogą skorzystać z Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego fundacji Polska Bezgotówkowa. Przewiduje on darmowe używanie aplikacji przez pięć miesięcy i brak opłat za przetwarzanie transakcji kartowych do 42 tys. zł. obrotu dla klientów, którzy w okresie ostatnich 12 miesięcy nie mieli terminala płatniczego. Rozwiązanie ma w pierwszej kolejności zainteresować przedsiębiorców, którzy przemieszczają się w trakcie wykonywania pracy i nie chcą nosić ze sobą dodatkowego urządzenia.

Przeczytajcie także: Pięć banków z zarzutami od UOKiK-u

Millennium nie jest pierwszym bankiem, który zdecydował się na wprowadzenie takiej usługi. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o uruchomieniu terminala aplikacyjnego m.in. przez ING. Pilotaż eTerminala ruszył w marcu, a pełne wdrożenie nastąpiło w maju. Śląski w tym projekcie współpracuje z polskim fintechem Softpos. Co ciekawe, we współpracy z tym ostatnim własny terminal aplikacyjny przygotował także Credit Agricole.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies