Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzeci bank z terminalem aplikacyjnym. Softposa od PayTela wprowadził do oferty Millennium

Wcześniej podobną usługę udostępniły swoim klientom Credit Agricole oraz ING, które nawiązały współpracę z innymi polskim fintechem

Bank Millennium poinformował o wprowadzeniu na rynek aplikacji do przyjmowania płatności zbliżeniowych. Millennium POS pozwala przekształcić urządzenie mobilne (telefon lub tablet z dostępem do internetu) w terminal płatniczy. Standardy zabezpieczeń tego rozwiązania potwierdzają certyfikaty Visa oraz Mastercard.

Przeczytajcie także: Blik dostępny na platformie Stripe

Instytucja wyjaśnia, że Millennium POS współpracuje z urządzeniami z systemem Android od wersji 6.X. Po zainstalowaniu aplikacji można przyjmować płatności zbliżeniowe wykonane kartą, smartfonem czy gadżetem ubieralnym, np. smarwatchem – sprzęt musi jednak posiadać moduł NFC. Zaakceptowane zostaną transakcje w każdej kwocie. W przypadku konieczności autoryzacji płatności PIN-em kupujący poproszony zostanie o wprowadzenie kodu na ekranie telefonu lub tabletu sprzedawcy.

Millennium POS został wdrożony przez bank we współpracy z firmą PayTel. Przy jego implementacji przedsiębiorcy mogą skorzystać z Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego fundacji Polska Bezgotówkowa. Przewiduje on darmowe używanie aplikacji przez pięć miesięcy i brak opłat za przetwarzanie transakcji kartowych do 42 tys. zł. obrotu dla klientów, którzy w okresie ostatnich 12 miesięcy nie mieli terminala płatniczego. Rozwiązanie ma w pierwszej kolejności zainteresować przedsiębiorców, którzy przemieszczają się w trakcie wykonywania pracy i nie chcą nosić ze sobą dodatkowego urządzenia.

Przeczytajcie także: Pięć banków z zarzutami od UOKiK-u

Millennium nie jest pierwszym bankiem, który zdecydował się na wprowadzenie takiej usługi. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o uruchomieniu terminala aplikacyjnego m.in. przez ING. Pilotaż eTerminala ruszył w marcu, a pełne wdrożenie nastąpiło w maju. Śląski w tym projekcie współpracuje z polskim fintechem Softpos. Co ciekawe, we współpracy z tym ostatnim własny terminal aplikacyjny przygotował także Credit Agricole.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies