Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik dostępny na platformie Stripe. Mogą z niego korzystać wszyscy europejscy użytkownicy

Podmioty nawiązały współpracę przed rokiem i od tego czasu prowadziły testy rozwiązania

Na platformie Stripe, zapewniającej infrastrukturę finansową dla biznesu, udostępniono Blika jej wszystkim europejskim użytkownikom. W efekcie klienci Stripe mogą korzystać z polskiego narzędzia do przyjmowania płatności w internecie bez konieczności dodatkowej integracji.

Przeczytajcie także: SofPOS od Apple'a trafił na rynek

Aby aktywować Blika jako metodę przyjmowania należności, użytkownicy Stripe muszą uruchomić go w swoim panelu ustawień płatności. Z komunikatu obu podmiotów wynika, że współpraca na tym polu została nawiązana w ubiegłym roku, ale dotychczas z rozwiązania mogła korzystać wybrana grupa klientów w ramach testów beta. Przedstawiciele Stripe podkreślają, że nawiązanie współpracy z Blikiem było dla nich bardzo ważnym krokiem, zarówno ze względu na polskich klientów, którzy lubią płacić tą metodą, jak i ze względu na międzynarodowe firmy, które chcą prowadzić swoją działalność także na polskim rynku.

Partnerzy zapewniają, że Blik jest obecnie najpopularniejszą metodą płatności w Polsce na platformie Stripe. Średni dzienny współczynnik konwersji wynosi ponoć między 93 a 95 proc.

Przeczytajcie także: Flexee na liście małych instytucji płatniczych

Z powstałej kilkanaście lat temu platformy Stripe korzystają miliony firm: od startupów po międzynarodowe korporacje. Wśród jej klientów są Google, Shopify, Ford, ale też polskie Docplanner i Booksy. Niedawno okazało się, że partnerem podmiotu został Revolut, który chce zoptymalizować płatności na europejskich rynkach i ułatwić sobie ekspansję m.in. w Indiach, Meksyku i Brazylii.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies