Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Flexee na liście małych instytucji płatniczych. Fintech umożliwia wcześniejszą wypłatę pensji

Wcześniej spółka chwaliła się udaną rundą finansowania, w trakcie której pozyskała od inwestorów 13 mln zł

Na prowadzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego liście małych instytucji płatniczych pojawiła się spółka Flexee Finance, rozwijająca narzędzie określane mianem wypłaty na żądanie. Zgodnie z wpisem w rejestrze KNF Flexee może m.in. przyjmować wpłaty i realizować wypłaty gotówki, transakcje płatnicze, obsługiwać karty płatnicze i wiele innych funkcji zawartych w ustawie o usługach płatniczych.

Przeczytajcie także: Symmetrical zakończył udaną rundę finansowania

Jak wspomniałem, Flexee rozwija narzędzie typu: wypłata na żądanie. Pracownik nie musi czekać na odbiór pieniędzy do dnia wypłaty – wystarczy, że w aplikacji naciśnie przycisk "Wypłać", a środki trafią na jego konto. Oczywiście wymaga to wcześniejszego podpisania umowy między Flexee a pracodawcą, który usługę Flexee może traktować jako dodatkowy bonus dla swoich pracowników.

Flexee nie jest oczywiście pierwszą i jedyną firmą, która na polskim rynku takie rozwiązanie oferuje. Niedawno wystartowała podobna aplikacja o nazwie Increase2 a od dłuższego czasu działa już platforma fintechu Symmetrical. Natomiast Flexee całkiem niedawno pochwaliła się zakończeniem udanej rundy finansowania, w ramach której pozyskała od inwestorów 13 mln zł.

Przeczytajcie także: Flexee zebrało 13 mln zł

Mała instytucja płatnicza to nowy rodzaj firmy wprowadzony przez ustawę o usługach płatniczych. Aby uzyskać wpis w rejestrze prowadzonym przez KNF, wystarczy spełnić określone warunki i złożyć wniosek. To proces o wiele łatwiejszy niż ubieganie się o licencję „dużej” krajowej instytucji płatniczej. MIP-y mają jednak ograniczenia, a więc np. mogą działać tylko w Polsce, a ich obroty miesięczne nie powinny przekraczać 1,5 mln euro. O wpisy w rejestrze MIP-ów ubiegają się najczęściej młode fintechy, które chcą przetestować swoje usługi przed zdobyciem licencji KIP.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies